Drugi tom "Rocznika Zduńskowolskiego" debiutuje pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli

Drugi tom "Rocznika Zduńskowolskiego" debiutuje pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli

W dniu wczorajszym, 12 grudnia, miało miejsce uroczyste wprowadzenie na rynek najnowszego dzieła wydawniczego Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. W centrum uwagi znalazł się debiutujący II. tom „Rocznika Zduńskowolskiego”, którego redakcją kierował dr Jarosław Stulczewski.

Uroczystość promocyjna tego ważnego dla lokalnej społeczności wydawnictwa odbyła się na terenie Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli. To tam zebrała się elita zduńskowolska – nie tylko twórcy i osoby odpowiedzialne za redakcję publikacji, ale również miłośnicy historii regionu, aktywiści kulturalni oraz mieszkańcy miasta. Na wydarzeniu obecni byli także specjalnie zaproszeni goście, mający duży wpływ na życie publiczne miasta – Tomasz Ziółkowski, pełniący funkcję wicestarosty zduńskowolskiego, prezydent miasta Konrad Pokora, jego zastępca Paweł Szewczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola, Tomasz Pohl.

Wydawnictwo to reprezentuje bogaty wachlarz artykułów naukowych o tematyce skoncentrowanej wokół historii Zduńskiej Woli. Znajdziemy tam również recenzje i dział poświęcony sprawozdaniom. Podczas debiutu odbyło się szczegółowe przedstawienie poszczególnych tekstów składających się na II tom „Rocznika Zduńskowolskiego”. Prezentacji zawartości książki podjął się sam redaktor naczelny, dr Jarosław Stulczewski, wraz z autorami obecni na uroczystości.

Publikacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Autorzy podkreślali znaczenie dokumentowania historii Zduńskiej Woli, aby przyszłe pokolenia mogły lepiej zrozumieć ewolucję miasta na przestrzeni lat. Ks. Mariusz Budkiewicz zauważył, że „Rocznik Zduńskowolski” jest nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich pragnących zgłębić przeszłość regionu.