Ostatni dzień na zapis na szczepienie pracowników żłobków i klubów dziecięcych oraz pieczy zastępczej

Już tylko dzisiaj możliwe jest zgłoszenie do szczepień opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej. – Szczepienia tej grupy rozpoczną się już w piątek 12 lutego. To ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom na co dzień opiekującym się dużą liczbą dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień będą zaszczepieni m.in. chętni opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie, a także pracownicy placówek pieczy zastępczej.

– Środa 10 lutego to ostatni dzień, kiedy możliwe jest zgłoszenie do szczepienia tych pracowników, dlatego gorąco zachęcam do mobilizacji. Cały proces rejestracji jest prosty, dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki. Szczepienia rozpoczną się już w najbliższy piątek – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Co musi zrobić pracownik?

Wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje.

Następnie pracodawca wypełnia przeznaczony do tego celu formularz znajdujący się pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl. Pracodawca ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia. W ostatnim kroku pracodawca przekazuje pracownikom termin oraz miejsce szczepienia.

O czym należy pamiętać?

W dniu szczepienia konieczne jest zabieranie ze sobą dowodu osobistego i długopisu – pracownicy punktu szczepień poproszą o wypełnienie ankiety.

Formularz akceptuje tylko pracowników z roczników 1962-2003. Dla osób po 60 roku życia przewidziane będzie odrębne szczepienie.

– Ogromnie zależy nam, by pracownicy na co dzień opiekujący się dużą liczbą dzieci byli bezpieczni, a same maluchy miały zapewnioną opiekę. Dlatego zachęcam do szczepień, to szansa na powrót do tej rzeczywistości sprzed pandemii, to ochrona zdrowia i życia naszego, naszych bliskich, ale także innych osób. Bądźmy solidarni – zachęca minister Marlena Maląg.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *