Nowe dofinansowanie z programu „Maluch+”

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zaprezentował rozdysponowanie środków w ramach programu „Maluch+”. Na wsparcie mogą liczyć żłobki, kluby dziecięce jak i opiekunowie dziecięcy. W 2021 r. dofinansowanie w skali kraju wyniesie  450 mln zł.

– Program składa się z kilku modułów. Jego istotą jest po pierwsze stworzenie nowych miejsc w żłobkach, tam gdzie wcześniej w ogóle żłobków nie było. Po drugie, dofinansowywanie nowych miejsc w żłobkach już istniejących, żeby poszerzać bazę dostępności. Oprócz tego są również dofinansowania do już istniejących żłobków, w tym także do żłobków prywatnych – powiedział na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda łódzki wymienił również dotychczasowe efekty realizacji programu na terenie naszego województwa: – Wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej rozstrzygnęliśmy nabór do pierwszego modułu, czyli do utworzenia nowych miejsc w województwie łódzkim. Na nasze województwo w tym segmencie przypada ponad 7 mln zł. Wszyscy wnioskodawcy, którzy się zgłosili otrzymali dofinansowanie. Mamy 100 proc. skuteczności. W 2021 r. będą  254 nowe miejsca. Program „Maluch +” obowiązuje od 2017 r. i od tego czasu w całym naszym województwie powstało 2168 miejsc. Czyli od 2017 do 2021 r. rząd dofinansował ponad  2 tys. miejsc dla maluchów – dodał wojewoda łódzki.

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *