„Leśny Skwer” w Kolumnie oddany do użytku.

Dobiegły końca prace przy „Leśnym Skwerze w Kolumnie”. Wśród istniejącej już roślinności zostały dokonane liczne nasadzenia m.in. grab pospolity, śliwa wiśniowa, buk pospolity, brzoza pożyteczna, dąb szypułkowy, różaneczniki, irga. Teren ozdobią również bzy czarne, jaśminowiec, kalina koralowa, tawuły, sosna górska, jałowiec, cis oraz byliny i wrzosy. Zasiano również trawę, wykonano ścieżki, zamontowano: ławki, stół, grę „Wiedza kołem się toczy”, grę „Grzyby leśne”, tablice edukacyjne oraz kamerę 360°. Całość bardzo ładnie wkomponowała się w dzielnicę Kolumna, która to słynie z leśnych terenów. Pełne walory estetyczne podziwiać będziemy dopiero wiosną, kiedy to roślinność się zazieleni i zakwitnie.

Na przebudowę placu przy PKP, Powiat Łaski otrzymał dofinansowanie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Źródło: lask.com.pl

 

 

 

 

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Jedna myśl na temat “„Leśny Skwer” w Kolumnie oddany do użytku.

  • 10 grudnia 2020 o 19:19
    Permalink

    Skwer Bardzo ładny, ale droga wokoło niego z starych trelinek jest nie do przyjęcia. Myślę że należało by naprawić drogę wokoło skweru to byłby efekt. A tak to efekt mierny stara zdefastowana droga, brak pasów przy przejściach przez drogę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *