Mistrzostwa Ekstraklasy w Tańcu Sportowym w Łasku

8 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportowego w Łasku odbyły się Mistrzostwa Ekstraklasy w Tańcu Sportowym. Organizatorem imprezy byli: Ministerstwo Sportu, Związek Nowoczesnego Tańca Sportowego oraz Klub Sportowy Jaszczur. Udział w mistrzostwach wzięli tancerze z całej Polski. Zawody objął swoim patronatem, również jak przed rokiem Starosta Łaski Piotr Wołosz.

Niestety ze względu na panującą pandemię oraz wprowadzone obostrzenia turniej odbył się bez publiczności, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Dzięki formule hybrydowej udział w mistrzostwach wzięli również uczestnicy, którzy nie mogli osobiście zaprezentować swoich umiejętności, ale dostarczyli film, który był prezentowany podczas turnieju. W zawodach wystąpili wystąpili tancerze od 6 roku życia

Tematem przewodnim tegorocznych mistrzostw byli Sportowcy – Bohaterowie, którym organizatorzy poświęcili szczególną uwagę podczas turnieju. W trakcie zawodów, uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacją pokazującą najwybitniejszych sportowców, którzy odznaczyli się podczas wojny.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu mogliśmy zorganizować Mistrzostwa na wysokim poziomie oraz zapewnić wszystkim uczestnikom piękne puchary oraz medale, które tancerze otrzymali za zajęte podczas Mistrzostw miejsca.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji w technice Hip-Hop. Na parkiecie zaprezentowały się formacje, miniformacje, duety oraz prezentacje solowe. Następnie jury przyglądało się rywalizacji w technikach Disco Dance i Disco Freestyle. Największą część zawodów stanowiła rywalizacja w dyscyplinach artystycznych Art. Show, Modern, Jazz oraz Free Dance.

Dzięki organizatorom Mistrzostwa mogliśmy oglądać również online.

Pomimo restrykcji wprowadzonych przez panującą pandemię, wszyscy uczestnicy, trenerzy oraz sędziowie byli zachwyceni organizacją tegorocznych mistrzostw.

W covidowych restrykcjach, które zapewnili organizatorzy dla bezpieczeństwa uczestników mogliśmy znów poczuć magię turnieju. Magię, która dała nam wszystko za czym tęskniliśmy. Emocje, które znamy doskonale i których nam brakowało. Był stres, radość, wzruszenie, nauka, wsparcie i wielka duma. – trenerka zespołu Kontra.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia, gratulujemy świetnej organizacji turnieju, to wyczyn w dzisiejszych tak trudnych warunkachtrenerka Move Mi  z Kąkolewnicy.

Gratuluję super organizacji turnieju. Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie do sędziowaniaPani sędzina online na kwarantannie.

Dziękujemy wszystkim tancerzom, zespołom, instruktorom, sędziom i wszystkim osobom, które pomagały w organizacji Mistrzostw. W tych trudnych czasach udało nam się bez problemów przeprowadzić zawody, na których do tanecznej rywalizacji mogli stanąć tancerze z całej Polski. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne Mistrzostwa.

Galeria z Mistrzostwa dostępna pod LINKIEM

Foto: MPG Studio Sport i Zdrowie

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

2 myśli na temat “Mistrzostwa Ekstraklasy w Tańcu Sportowym w Łasku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *