UMKS Korab Łask awansował do II ligi wojewódzkiej! (GALERIA)

W minioną niedzielę tj. 22 listopada na boisku CSIR w Łasku odbył się drugi mecz barażowy pomiędzy trampkarzami z rocznika 2007/2008 Uczniowskiego Miejskiego Klubu Sportowego Korab Łask a Astry Zduny. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, ale nie ma się co dziwić, w końcu był to mecz o awans do II ligi wojewódzkiej. Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana, zawodnicy obydwu drużyn pokazali, że zasłużyli na bycie liderami w swoich okręgach. Po 40 min. morderczej walki mamy remis 2:2.

Druga połowa to wyraźna przewaga zespołu z Łasku. Raz za razem dochodzili po składnych akcjach do sytuacji strzeleckich, chociaż przeciwnicy również nie odpuszczali. Kluczem do sukcesu było lepsze przygotowanie kondycyjne korabiaków oraz mądra gra w ofensywie i defensywie. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.Było to 11 z rzędu zwycięstwo UMKS Korab Łask a satysfakcji i radości z awansu do II ligi nie było końca.

UMKS Korab Łask – ASTRA Zduny 5:2 (2:2)

Bramki dla UMKS: 18’ Filip Staniucha, 35’ Szymon Drewnowski, 49’ Damian Bugała, 59’ Damian Bugała, 80+1’ Bartosz Rozwalak
Bramki dla Astra: 25’ Bartosz Gajek, 28’ Krystian Roliński

Jak każda drużyna ma swoje wzloty i upadki, sukcesy i porażki lecz dzięki ciężkiej pracy, cierpliwości oraz mądrej grze zawodników oraz trenerów możemy obserwować stabilizację zespołu a tym samym sukces.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu UMKS Korab Łask w skład którego wchodzą:

Miłosz Andrzejczak, Krystian Borycki, Damian Bugała, Szymon Drewnowski, Bartłomiej Dzieciątkowski, Bernard Kasprzak, Wiktor Kowalczyk, Karol Kras, Piotr Malinowski, Kacper Morze, Mikołaj Operacz, Bartosz Rozwalak, Filip Staniucha, Krzysztof Staniucha, Jakub Szatkowski, Bartosz Szymczyk, Dominik Sypczyński, Wiktor Walaszczyk, Beniamin Witusik.

Oraz trenerom Pawłowi Nowakowi, Dominikowi Gromadzie, Gracjanowi Michalskiemu, którzy swoją pasją, charyzmą zachęcają do dalszej pracy naszych adeptów futbolu.

Pierwszy mecz zakończył się również zwycięstwem naszej drużyny 4:3Astra Zduny – UMKS Korab Łask 3:4

Bramki dla Astry: 26’ Maciej Bogus, 35’ Mateusz Błaszczyk, 55’ Maciej Bogus
Bramki dla UMKS: 17’ Damian Bugała, 44’ Mikołaj Operacz, 68’ Damian Bugała, 75’ Krystian Bobrycki

Autor. Alina Szatkowska

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *