Rządowy program dla edukacji

W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dziś wspólna konferencja prasowa wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego i łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera poświęcona rządowym programom dla edukacji.

Epidemia jest czasem trudnym dla oświaty i wymagała od nas szybkiej informatyzacji szkół z województwa łódzkiego. Poruszamy trzy istotne zagadnienia związane z tym tematem. Po pierwsze chcemy powiedzieć o konsultacjach, które się toczą i dotyczą egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Tryb zdalny jest trybem nietypowym, nauczanie jest szczególne i wymagania na egzaminach również muszą być dostosowane do tych okoliczności. Drugą kwestią są środki przekazywane przez rząd dla nauczycieli związane z informatyzacją w trybie nagłym, czyli przekazywanie środków na zakup sprzętu informatycznego, który pozwala na naukę zdalną – tzw. 500 zł dla nauczyciela Trzecia kwestia czyli tzw. dofinansowania stałe związane z informatyzacją, które są przekazywane dla szkół w poprzednich latach, czyli program „Aktywna tablica”. W 2021 r. też jest kontynuowany. Dla województwa łódzkiego finansowanie wyniesie 2,5 mln zł i obejmie prawie 200 szkół – podkreślił wojewoda.

Łódzki kurator oświaty zaznaczył, że: – Rząd premiera Mateusza Morawieckiego jako jeden z pierwszych w Europie określił zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. W październiku w specjalnie powołanych zespołach były przygotowywane przyszłe zmiany w egzaminach, które mają nastąpić w 2021 r. Zmiany dotyczą wymagań egzaminacyjnych i formuły arkuszy egzaminacyjnych. Wielu uczniów i rodziców obawiało się, że nauczanie zdalne doprowadzi do sytuacji, w której wynik egzaminu będzie niepomyślny. Nasze działania prowadzą, do tego żeby uspokoić sytuację. Ta modyfikacja formuły egzaminu jest robiona jednorazowo tylko na 2021 r.

Źródło: lodzkie.eu

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *