Obowiązek noszenia maseczek pozostanie już na zawsze?

Dziś minister zdrowia Andrzej Niedzielski w porannej rozmowie RMF FM, poinformował że obowiązek zakrywania ust i nosa może pozostać już z nami na zawsze. Minister zapowiedział również szczepienia dla służby zdrowia i służb mundurowych. Niedzielski zapowiedział, że jeszcze w grudniu tego roku do Polski zostanie sprowadzone 2 miliony szczepionek na COVID-19.  W pierwszej kolejności skorzystają z niej osoby starsze, personel medyczny i służby mundurowe.

W maseczkach pozostaniemy na zawsze?

Według ministra zdrowia koronawirus zostanie w najbliższym czasie uznany do chorób nq równorzędnych prawach co inne grypy i ich schorzenia.

Do wiosny, takiej później, do początku lata powinniśmy się już zaszczepić i ta choroba, bo ona będzie cały czas z nami, proszę się nie łudzić, że ona zupełnie zniknie, powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby– zastanawiał się Niedzielski.

Zaakceptowanie COVID-19 jako powszechnej choroby, niesie za sobą również fakt, że w przestrzeni publicznej już na zawsze będziemy musieli nosić maseczki.

– Będziemy musieli niestety moim zdaniem żyć w trochę większym reżimie sanitarnym. Te maseczki być może definitywnie nie znikną” – mówi Andrzej Niedzielski.

 

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *