W Zgierskim szpitalu pacjenci bez opieki. Sprawą zajmie się biuro doradztwa kryminalnego.

Dziś w sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia zrobione na jednym z oddziałów zgierskiego szpitala. Na zdjęciu widać leżącą na podłodze półnagą pacjentkę, która wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej i opieki personelu medycznego.
Na zdjęciu widać jak wyczerpana kobieta trzyma się poręczy łóżka i ma duże problemy aby sama się podnieść. Wokół niej nie ma osoby z personelu, która mogłaby jej pomóc.

Na reakcję szpitala nie trzeba było długo czekać, dyrekcja szybko wydała oświadczenie:

Oświadczenie
Z uwagi na materiał, który dziś ukazał się na fb o złym traktowaniu pacjentów w szpitalu zakaźnym uprzejmie informujemy, że zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut. Pacjentka po wejściu na strefę personelu pielęgniarskiego przed godziną 8.00 miała wykonane wszystkie czynności pielęgnacyjne. Jednocześnie po wizycie pielęgniarskiej nastąpiła wizyta lekarska. Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji, ponieważ personel Szpitala kieruje się niezwykłą empatią oraz chęcią pomocy. Zapewniamy, że sprawa zostanie wnikliwie sprawdzona. Cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień. Jeśli doszło do zaniedbania zostaną wyciągnięte konsekwencje. Do czasu wyjaśnienia prosimy o nieprzekazywanie nieprawdziwych, niesprawdzonych informacji, gdyż mogą być krzywdzące.
Dyrekcja WSS w Zgierzu

Wyjaśnieniem tej sprawy zajmie się kutnowskie Biuro Doradztwa Kryminalnego.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *