Szpital tymczasowy będzie naszym strategicznym i ostatnim zasobem.

– W oparciu o nasze rozmowy z konsultantami różnych dziedzin medycyny, dyrektorami szpitali czy innymi osobami odpowiedzialnymi za organizowanie opieki zdrowotnej na terenie województwa łódzkiego uznaliśmy, że w województwie łódzkim szpital tymczasowy będzie naszym strategicznym i ostatnim zasobem.

Oznacza to, że on zostanie uruchomiony dopiero w takiej sytuacji, gdy łóżek w szpitalach zwykłych covidowych-tradycyjnych zacznie brakować. W tym momencie takich łóżek jest ponad 2,3 tys. tylko na drugim poziomie. Ten podaję, bo on jest najistotniejszy. Jutro wejdą w życie ostatnie decyzje, które wydawałem kilka tygodni temu i wtedy osiągniemy 35 procent wszystkich łóżek szpitali w województwie łódzkim, z wyłączeniem onkologicznych, które będą przekształcone na łóżka covidowe. Będzie to 2450 łóżek. Biorąc pod uwagę, że hospitalizacji jest od między 1400, a 1600 to oznacza, że mamy bufor w zależności od dnia od 700 do 800 wolnych łóżek w województwie.

W tym momencie patrząc na najbliższy tydzień to, że oddamy szpital tymczasowy do użytku nie oznacza, iż będą tam lekarze. Z tym podzieliliśmy z przedstawicielami wszystkich wiodących się sił politycznych i pod tym względem nie było żadnych kontrowersji – podkreślił dziś wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński na wspólnej konferencji prasowej z dyrektorem łódzkiego oddziału NFZ Arturem Olsińskim, która odbyła się po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: lodzkie.eu

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *