Narodowa kwarantanna, święta i ferie w domach. Czy niewykorzystany bon turystyczny przepadnie?

Większość z nas aktywowała już bon turystyczny, część skorzystała z niego w wakacje, inni planowali wykorzystać go w ferie. Jak wiemy, rząd poinformował, że tegoroczne ferie oraz święta spędzimy w domach. Czy niewykorzystane bony turystyczne przepadną?

W sobotę premier poinformował o okresie nazwanym „100 dni solidarności”. Po tym okresie ma się pojawić zbawienna dla populacji szczepionka. Przerwa zimowa w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 roku, ale raczej nigdzie nie pojedziemy wypocząć, tym samym nie wykorzystamy bonów turystycznych. Wcześniej będziemy obchodzili Boże Narodzenia, ale również pozostaniemy, zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia i premiera w domach. W tym przypadku również nie będzie okazji skorzystania z bonu. Nawet jeśli ktoś się zdecyduje się na wyjazd, pojawia się problem taki, że branża hotelarska została zamknięta. Czyli nawet w przypadku wypoczynku „na czarno” nikt bonu nie przyjmie bo… branża hotelarska nie pracujez niewykorzystanymi bonami turystycznymi?

Wszystkie bony, te aktywowane lub nie, będzie można spokojnie wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Bonem możemy płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania świadczenia.

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *