Trwa nabór do projektu „I LOVE POLAND”

Do 25 listopada można ubiegać się o udział w projekcie „I LOVE POLAND”. Podczas II edycji żeglarskiego programu szkoleniowego, zostanie wyłonionych 20 polskich sportowców, którzy będą mieli okazję trenować na wyścigowej maszynie klasy Volvo Open 70 pod okiem załogi I Love Poland. Druga edycja „I LOVE POLAND” została objęta honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pana prof. dr hab. Piotra Glińskiego. Projekt jest inicjowany i finansowany przez Polską Fundację Narodową, a partnerem tegorocznej edycji został Akademicki Związek Sportowy.

W projekcie mogą wziąć udział żeglarze, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje sportowe, a także mieć szansę na dołączenie do stałej załogi jachtu I Love Poland i reprezentowanie Polski podczas najbardziej prestiżowych regat.

Uczestnikiem szkolenia może być osoba w wieku od 18 do 30 lat, która przejdzie pozytywnie weryfikację formalną oraz zostanie zaakceptowana w poszczególnych etapach selekcji. Na ocenę umiejętności i kwalifikacji kandydatów wpływ ma Kapituła, Kapitan i załoga jachtu. Praktyki dla laureatów odbędą się w dniach od 5 do 13 grudnia tego roku.

UWAGA!

Ze względu na aktualne zalecenia epidemiologiczne, organizacja stacjonarnego zgrupowania krajowego jest niemożliwa. Na poczet dodatkowych etapów selekcji zorganizowana zostanie ocena kandydatur przez członków załogi stałej oraz przeprowadzenie wideokonferencji z wybranymi kandydatami, przed przedstawieniem ich sylwetek kapitule.

Pierwsza edycja projektu „I LOVE POLAND” zakończyła się ogromnym sukcesem – nadesłanych zostało ponad 400 aplikacji, 37 finalistów uczestniczyło w zgrupowaniu zorganizowanym w COS OPO Cetniewo, 8 laureatów wzięło udział w tygodniowej sesji treningowej na jachcie klasy Volvo Open 70, a 2 najlepszych absolwentów programu dołączyło do stałej załogi I LOVE POLAND, gdzie z sukcesami w 2020 roku reprezentowali Polskę podczas takich regat jak Heineken Regatta, RORC Caribbean 600 czy Rolex Middle Sea Race.

Źródło: Projekt „I LOVE POLAND”

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na https://program-ilp.pl/

Zachęcamy również do śledzenia oficjalnego profilu w mediach społecznościowych, dedykowanego projektowi: https:// facebook.com/ILOVEPOLANDpfn


Źródło: gov.pl

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *