Funkcjonariusze z Łasku sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów.

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu choroby zakaźnej COVID-19, łascy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu stosują się do nowych przepisów.
W związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń dotyczących m.in. przemieszczania się i możliwości korzystania z przestrzeni publicznej, w powiecie łaskim większa liczba patroli policyjnych patroluje ulice powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci sprawdzają i będą sprawdzali, czy przemieszczenie się osób jest związane uzasadnionymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi, czy zawodowymi. Pamiętajmy iż zgodnie z nowymi przepisami ograniczony został dostęp do parków, placów, bulwarów i zieleńców. Ograniczenia dotyczą również osób niepełnoletnich. Każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna. W dalszym ciągu policjanci prowadzą kontrole osób poddanych kwarantannie. Kontrole te odbywają się bez zapowiedzi i nawet kilka razy dziennie mogą być sprawdzane te same adresy. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami i wysokimi grzywnami.Funkcjonariusze z łaskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na na respektowanie przepisów dotyczących ograniczeń w transporcie osób. Do tej pory w związku ze stanem epidemii obowiązują ograniczenia w transporcie publicznym polegające na tym, iż można przewozić tylu pasażerów ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe. Od 2 kwietnia wymóg ten został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny np. dowozy do pracy. Aby walka z koronawirusem zakończyła się sukcesem, istotne jest przestrzeganie przez mieszkańców nowych zasad bezpieczeństwa.


Apelujemy o respektowanie nowych przepisów, ponieważ każdy, kto nie przestrzega uregulowań i pomimo panującej sytuacji łamie zakazy musi liczyć się z mandatem karnym, a w rażących przypadkach skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Łask

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *