Starosta przygotował miejsca na kwarantannę, gminy również gotowe.

W powiecie łaskim na dzień 23 marca br. na godz. 16:00 nie odnotowano przypadku zakażenia wirusem COVID – 19 – poinformował Starosta Łaski Piotr Wołosz. 

Starosta ma gotowe miejsca na kwarantanne
Wydział Kryzysowy wraz ze Starostą przygotował miejsca, w których osoby powracające zza zagranicy  oraz osoby, które miały kontakt z zakażonymi będą mogły odbyć kwarantannę. Na ten moment Starosta Łaski poinformował o 134 miejscach dla takich osób. Docelowo ma ich być około 200. 

Gdzie kwarantanna?
Zespół Szkół Mundurowych w Ostrowie przygotowany jest na przyjęcie 69 osób, natomiast Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach na 65 osób. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, kolejne miejsca zostaną przygotowane w Internacie w dawnym „Elektryku” – poinformował Piotr Wołosz.

Gminy również przygotowały miejsca na kwarantannę dla mieszkańców swoich gmin. Burmistrz Gabriel Szkudlarek na dzień dzisiejszy dysponuje ok. 20 miejscami w strażnicy OSP w Bałuczu, nie wyklucza że takie miejsca zostaną również przygotowane w nowo powstałym Środowiskowym Domu Samopomocy, który niebawem powinien zostać oddany do użytku.

Ilość miejsc przygotowanych do odbywania kwarantanny w poszczególnych gminach:
– powiat łaski – 134 miejsca (docelowo 200 z Internetem w dawnym „Elektryku”),
– gmina Widawa – 40 miejsc,
– gmina Wodzierady – 25 miejsc,
– gmina Sędziejowice – 23 miejsca,
– gmina Łask – 20 miejsc,
– gmina Buczek – 15 miejsc.

 


Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *