Juniorki Łaskovii zagrają w wielkim finale (GALERIA).

W ubiegły weekend siatkarki Łaskovii wzięły udział w półfinałowych rozgrywkach  Mistrzostw Polski Juniorek, które zostały rozegrane w Stężycy. Tuż po losowaniu grup półfinałowych, trener Bogdan Lipowski przyznał, że awans do turnieju finałowego będzie szalenie trudno. Trafiliśmy do grupy, w której znalazły się mistrzynie kadetek z ubiegłego roku Pałac Bydgoszcz, oraz gospodyniami a zarazem faworytkami do medalu Wieżyca Stężyca. W grupie znalazła się również ekipa ZSMS Poznań.

Pierwsze spotkanie nasze siatkarki rozegrały z juniorkami z Bydgoszczy. Po bardzo wyrównanym meczu uległy rywalkom w tie-breaku 3:2. W drugim dniu Łaskovia zmierzyła się z ekipą z Poznania, którą pewnie pokonała 3:0. Ostatnie spotkanie z Wieżycą Stężyca miało zadecydować o awansie do wielkiego finału. Tylko zwycięstwo z gospodyniami gwarantowało nam miejsce wśród najlepszych ekip. Po trzech setach Stężyca niesiona dopingiem miejscowych kibiców prowadziła 2:1 i była o krok od wyeliminowania łaskowianek. Czwarty set należał jednak do naszych siatkarek, które gładko pokonały rywalki 25:15. O awansie do najlepszej ósemki miał zadecydować tie – break.

Piątego seta lepiej rozpoczęły nasze siatkarki, które po asach serwisowych Pauliny Krześlak i Wiktorii Kubryn, prowadziły 4:1. W decydującym secie łaskowianki bardzo uważnie zagrały w obronie, a atakujące pewnie i zdecydowanie kończyły kolejne piłki. Efektem tego było pięciopunktowe prowadzenie przy zmianie stron (8:3). W drugiej części decydującego seta, nasze siatkarki nie dały odrobić strat ekipie ze Stężycy i wygrały tie –breka 15:10.
Drużyna Łaskovii Łask, wywalczyła awans do wielkiego finału zajmują pierwsze w grupie wyprzedzając gospodynie o 2 małe punkty.

Skład Łaskovii Łask: Paulina Krześlak, Natalka Ślażyńska, Oliwka Kubryn, Wiktoria Kubryn, Marta Dąbrowska, Maja Malczewska, Martyna Łazowska, Ada Filipowicz, Nina Chojnacka, Daria Kaczmarek, Dominika Skoneczna, Karolina Rejmończyk oraz Linda Świątczak.
Sztab trenerski: Bogdan Lipowski i Krzysztof Filipowicz.

WYNIKI TURNIEJU PÓŁFINAŁOWEGO:
Wieżyca 2011 Stężyca – UKS ZSMS Poznań 3:1 (22:25, 25:13, 25:17, 25:19)
Pałac Bydgoszcz – Łaskovia Łask 3:2 (25:21, 17:25, 25:20, 25:27, 15:9)

UKS ZSMS Poznań – Łaskovia Łask 0:3 (16:25, 19:25, 14:25)
Wieżyca 2011 Stężyca – Pałac Bydgoszcz 3:1(25:19, 25:19, 22:25, 25:16)

Pałac Bydgoszcz – UKS ZSMS Poznań 3:1
Łaskovia Łask – Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (23:25, 25:19, 17:25, 25:15, 15:10)

• Łaskovia Łask

Podczas piątkowego spotkania nasze siatkarki dopingowane były przez przedstawicieli samorządu Łaskiego (Starostę Łaskiego Piotra Wołosza, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Łaskiego Roberta Szczepaniaka, Inspektora Wydziału Edukacji, Zdrowia i Ochrony Środowiska Karolinę Kaniecką – Malinowską oraz Radnego Rady Miejskiej w Łasku Rafała Szymczyka), którzy w tym dniu spotkali się z dyrekcją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Stężycy, gdzie rozmawiali o planowanym otwarciu klasy sportowej w Zespole Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie.