Mulksiaki ze złotem w Uniejowie i brązem w Pabianicach. (GALERIA)

Złoto w Uniejowie.
Drużyna młodzieżowa MULKS Łask 2009 zanotowała kolejny udany weekend. W sobotę 29 lutego podopieczni Grzegorza Stolarka wzięli udział w turniejach rozgrywanych w Uniejowie i Pabianicach. W Uniejowie do V Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Termy Cup Uniejów 2020” przystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Mulksiaki trafiły do grupy B, gdzie rywalizowali z kolegami z Namysłowa, Sarnowa oraz gospodarzami z Uniejowa.

W pierwszym meczu nie dali szans rywalom z Sarnowa pokonując ich aż 10:0. W drugim meczu spotkali się z drużyną Akademii Piłkarskiej z Namysłowa, która była jednym z głównych pretendentów do zdobycia złotego medalu. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu łaskowianie ulegli akademii z Namysłowa 1:0. W decydującym o awansie do półfinale meczu, podopieczni Stolarka pokonali gospodarzy UAF Ebiego Smolarka II 2:1. Dzięki wygranej zajęli II miejsce w grupie i trafili na bardzo dobrze spisującą się tego dnia drużynę Bałuckiej Akademii Futbolu Łódź.

W meczu półfinałowym, aż do 13 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, przede wszystkim dzięki dobrej dyspozycji obydwu bramkarzy. Wtedy to, decydujący kontratak wyprowadzili nasi zawodnicy. Doskonałe podanie od bramkarza Bartosza Syzmczyka otrzymał Wiktor Walaszczyk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i strzałem w długi róg zapewnił MULKS – owi awans do wielkiego finału.

W meczu finałowym mulksiaki ponownie trafiły na ekipę z Namysłowa, której ulegli w meczu grupowym 1:0. Tym razem drużyna Grzegorza Stolarka, nie dała się zaskoczyć rywalom i szybko objęła prowadzenie po bramce Oskara Szczepaniaka. W końcówce meczu, wynik spotkania na 2:0 ustalił Wiktor Walaszczyk, który jak się okazało został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Faza grupowa:
MULKS Łask – MGLKS Sarnów/Dalików 10:0
MULKS Łask – AP Namysłów 0:1
MULKS Łask – UAF Ebiego Smolarka II 2:1

Półfinały:
MULKS Łask – BAF Łódź 1:0
AP Namysłów – TALENT Burzenin 6:1

Mecz o III miejsce
BAF Łódź – TALENT Burzenin 4:0

Finał:
MULKS Łask – AP Namysłów 2:0

Drużyna MULKS Łask zagrała w składzie: Bartosz Szymczyk, Szymon Minias, Wiktor Walaszczyk, Adrian Wasilewski, Hubert Stawinoga, Oskar Szczepaniak, Krystian Nowak, Julian Brylski, Filip Bulzacki

Brąz w Pabianicach
Z medalem wróciła również druga drużyna mulksiaków, która w tym samym czasie brała udział w turnieju „O Puchar Pizzerii da Grasso” w Pabianicach. Ekipa prowadzone tego dnia przez Sławomira Świątka trafiła do grupy B, wraz z Włókniarzem Pabianice II, Iskrą Dobroń, Pogonią Zduńska Wola oraz GKS-em Ksawerów.

W pierwszym spotkaniu po zaciętym meczu pokonali kolegów z Ksawerowa 2:1. W kolejnych meczach pokonali Włókniarz Pabianice 3:0, zremisowali z Iskrą Dobroń 1:1 i ulegli kolegom z Pogoni Zduńska Wola 3:0.

W półfinale mulksiaki trafili na drużynę, która zajęła I miejsce w gupie A – Andrespolia Wiśniowa Góra. Po regulaminowym czasie gry wynik był bezbramkowy i o awansie decydowały rzuty karne, w których górą okazali się zawodnicy z Wiśniowej Góry.
Mecz o brązowy medal można nazwać derbami, ponieważ MULKS zagrał z kolegami z APN Funinio Kolumna. W walce o III miejsce łaskowianie nie dali szans drużynie z Kolumny, gładko wygrywając 4:0.

Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy ze Zduńskiej Woli, którzy w finale pokonali naszych półfinałowych rywali z Wiśniowej Góry.

W drużynie MULKS-u nagrodę indywidulaną najlepszego bramkarza turnieju, otrzymał Wojciech Michalak, który po raz pierwszy zagrał na tej pozycji.

Faza grupowa:
MULKS Łask – GKS Ksawerów 2:1
MULKS Łask – Włókniarz Pabianice II 3:0
MULKS Łask – ISKRA Dobroń 1:1
MULKS Łask – POGOŃ Zduńska Wola 0:3

Półfinał:
MULKS Łask – ANDRESPOLIA Wiśniowa Góra 0:0 (karne 1:2)

Mecz o III miejsce:
MULKS Łask – APN Funinio Kolumna 4:0

Drużyna MULKS Łask zagrała w składzie: Wojciech Michalak, Norbert Duraj, Kacper Świątek, Michał Miksa, Bruno Szylberg, Wojciech Stachowiak, Krystian Pięta, Jan Kwiatkowski, Adam Abbasi, Jakub Ciepielski

 

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *