Zdaniem mieszkańców – Kalejdoskop przymiotników.

Tak sobie patrzę na to co się dzieje z tym narodem i nie bardzo wiem kto tu zażywa, jak mawiał klasyk „mocy piekielnych”. Przyznam się państwu, że mam mały zamęt myślowy, no bo z jednej strony słyszę, że od pięciu lat żyję w państwie totalitarnym, że bliżej nam do faszyzmu niż demokracji, że Prezydent nam abdykował, że dokonano zamachu stanu itp. Chodząc po ulicach stolicy jakoś tego nie widzę i co lepsze nie słyszę o niczym takim, co zostało wymienione powyżej. Ba przebywając na prowincji też starałem się odszukać symptomy złamania Konstytucji, symptomy totalitaryzmu, faszyzmu jak niektórzy twierdzą i co? I nic, nic nie znalazłem. Ludzie jak chcą to demonstrują. Ostatnio widziałem pikietę tzw. zwolenników braku zmian w sądownictwie, było tam około 15-20 osób. I na nic zdają się lamenty totalnej opozycji, bo zwykli obywatele to całe zamieszanie mają gdzieś. Na koniec podzielę się z Państwem opinią jaką usłyszałem od jednego z prawników. Całe zamieszanie wokół sądów zaczęło się od zmiany w czerwcu 2015 r. przyjętego wcześniej i uzgodnionego przez partie statusu i składu KRS. I warto o tym mówić, gdyż tego pierwszego zamachu na zaakceptowany układ sił zrobiła wtedy rządząca dzisiejsza „totalna opozycja”. Osobiście jestem zwolennikiem opcji czeskiej lub amerykańskiej. Kto będzie chciał się z nimi zapoznać na pewno da radę. Sztafeta ruszyła.

Ogłoszono termin wyborów Prezydenckich 2020. 10 maja spotkamy się przy urnach, aby wybrać człowieka, który będzie reprezentował majestat Rzeczypospolitej w kraju i za granicą. I oto mamy kandydatów, podzieliłem sobie ich wg. światopoglądowych tez przez nich głoszonych. Spadkobiercy myśli komunistycznej. Zacznijmy od kobiety dobry zwyczaj tego wymaga. Pani „wpadka”, jeszcze dobrze się nie zaczęła kampania, a tu już cały wachlarz pomyłek. Kolejny na liście to Pan „koniczynka” nadal myśli, że wszyscy, ale to absolutnie wszyscy zapomnieli kto był autorem podwyższenia wieku emerytalnego, ale drodzy państwo wiara umiera ostatnia. Kolejny na liście to „leśnik-sam”, no chłop się nie popisał. Miało być śmiesznie wyszło jak zawsze. Czy drwienie ze śmierci i brak poszanowania dla tragedii ludzkiej jest wystarczającą przepustką do pałacu? Zobaczymy. Doszliśmy do kandydata „on-ona-ono”, ilekroć słucham wypowiedzi tego kandydata zawsze się zastanawiam, co za tym się kryje. I jakoś nie przekonuje mnie forsowanie okazywania miłości wszystkim w koło. Ja raczej scentralizuję uczucia na żonie i dzieciach. Prawicowy socjalista. „Walet pik”, okres niemowlęcy ma już za sobą, powoli stara się być „asem” w talii. Od tego kandydata oczekujemy najwięcej. Zdobyć mistrzostwo to jedno, ale obronić tytuł to drugie. Myśl prawicowa. „Bosy, ale w ostrogach”. Generalnie facet coś ma w sobie, ale czy będzie w stanie porwać tłumy? Suwerenność i niezależność Polski ma wypisane na sztandarach. Myślę, że to jeszcze nie ten czas. Tak czy siak decydować będzie suweren.

Samorząd.

Miało dziś nie być o samorządzie, ale nasi drodzy radni nie dają mi wytchnienia. Może i dobrze. Na początek zacznę od Burmistrza, rzadko mi się zdarza podzielać poglądy Pana Szkudlarka, lecz dziś z nieokiełznaną radością to zrobię. Pewnie zastanawiacie się państwo, co wzbudziło takie moje zainteresowanie i aprobatę dla działań włodarza miasta. Spieszę wyjaśnić. Na uznanie zasługuje fakt, że Burmistrz podjął działania na rzecz włączenia Łasku w skład łódzkiej strefy metropolitalnej. Oczywiście mógłbym się czepiać, że w rozmowie lat chyba 3-4 wstecz sygnalizowałem radnym, aby takie działania podjąć. Efekt faktów dokonanych wymusił pewne działania i dobrze. Kończąc ten niełatwy temat życzę miastu i Burmistrzowi powodzenia w walce o włączenie miasta i gminy w skład łódzkiej metropolii. Kolejnym zasługującym na uwagę wydarzeniem jest podjęcie uchwały w sprawie połączenia traktem pieszo-rowerowym Łasku i sołectwa Teodory. Brawo Panowie, o to właśnie chodzi, mam nadzieję, że to tylko początek, a idea połączenia ościennych sołectw ciągami pieszo-rowerowymi będzie się rozwijała.

Jestem za, a nawet przeciw. 86 powodów do nieporozumień.

1 marca 2018 r. zawarto umowę przedwstępną o sprzedaży działki w Kolumnie tzw. działkę „Pod Bykiem” niby nic wielkiego, ale czy na pewno? Działka została podarowana przez właściciela włości łaskich strażakom, czy straż w związku z powyższym miała prawo darowiznę sprzedać. To jedna sprawa, druga jest bardziej zagmatwana, słuchając wypowiedzi wszystkich zainteresowanych stron odnoszę wrażenie, że został tu zrobiony „…”. W 2015 r. zaproponowano Burmistrzowi wykup wspomnianej działki, ale temat nie został podjęty. Zastanawiające jest to, że informacja o sprzedaży działki spłynęła do rady dzielnicy Kolumna w 2019 r. Co się działo między 2018 r, a 2019 r. tego już nikt nie był w stanie wyjaśnić. Fakt jest taki, że sprawa sprzedaży działki wypłynęła w 2020 r. za sprawą artykułu w prasie. Zauważcie Państwo, że między 2018 r, a 2020 r. minęły dwa lata. Znamienne słowa powiedział na radzie miasta Pan radny Sylwester Florczak, który stwierdził, że aby coś kupić musi być zgoda sprzedającego i kupującego. Jak widać takiej woli tu nie było.

Dla mnie zastanawiające jest to, że nikt nie zapytał radnego Rosiaka, o podejmowane działania w sprawie odkupienia działki przez gminę przed 1 marca 2018r. przecież radny Rosiak jest wieloletnim radnym i jak sądzę ma świetne relacje z Burmistrzem. Od 2008 r do 2018 r., straż jak stwierdził radny Rosiak –  „działka była przeznaczona do sprzedaży”. Czyli działka była wystawiona do sprzedaży w ciągu wszystkich kadencji obecnego Burmistrza. Z uwagi na ten fakt moje rozważania powyższe pozostają aktualne. Wg. mojej opinii zabrakło znów wizji i przestrzennego myślenia o rozwoju miasta i gminy Łask. Zostają dylematy moralne, czy działkę przeznaczoną na użytek publiczny można od tak sprzedać? Czy to dobra decyzja? Zostawiam to do rozstrzygnięcia w sumieniach decydentów. A, że piekło zostało wybrukowane „dobrymi chęciami” widać jak na dłoni. Pozdrawiam.

/kedar/

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

2 myśli na temat “Zdaniem mieszkańców – Kalejdoskop przymiotników.

 • 27 lutego 2020 o 16:46
  Permalink

  Znowu ten… No właśnie, kto? Za kogo Ty się uważasz, za głos ludu? Nie wiadomo o czym właściwie skrobiesz. Gdybyś jeszcze miał dar pisania ale to miernota jest, aż dziw że info to zamieszcza.

  Odpowiedz
  • 2 marca 2020 o 21:21
   Permalink

   czekamy Panie ZEN na Pańką sugestie w tej sprawie- oczywiście pisemnie…….a może to będzie głos ludu……..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *