Cenne zwycięstwo przed własną publicznością. Łaskovia coraz bliżej play – off. (GALERIA)

Cenne zwycięstwo przed licznie zgromadzoną publicznością odniosły siatkarki Łaskovii, odnosząc szóste z rzędu zwycięstwo. Tym razem na własnym parkiecie pokonały ekipę Ósemki Siedlce 3:2 i odskoczyły rywalkom na 5 punktów. Sobotni mecz pomiędzy drużynami walczącymi o wejście do najlepszej czwórki przysporzył licznie przybyłym kibicom mnóstwo emocji.

Mecz zespołów niepokonanych od pięciu spotkań od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwszego seta na przewagi wygrały siedlczanki, które zachowały więcej zimnej krwi w kluczowych momentach. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły łaskowianki, które uważniej zagrały w obronie i skuteczniej w ataku. Dzięki temu dość pewnie wygrały seta do 15. W trzecim secie do głosu ponownie doszły podopieczne Jarosława Plewińskiego, które odskoczyły naszym siatkarkom na cztery punkty i utrzymały tę przewagę do końca seta. W czwartym secie na przemian obydwa zespoły uciekały na 2-3 punkty, a następnie po niewymuszonych błędach traciły wypracowane przewagi. W decydującym momencie tego seta trener Bogdan Lipowski przy topniejącej przewadze wykorzystał dwie przerwy i tym samym wybił rywalki z rytmu, co wykorzystały nasze zawodniczki i doprowadziły do remisu.

W tie – breaku łaskowianki zdobyły czteropunktową przewagę 13:9 i wydawało się że nic już im nie zabierze szóstego z rzędu zwycięstwa. Wtedy o czas poprosił trener Ósemki. Po powrocie na parkiet, przyjezdne zdobyły dwa punkty z zagrywki i dorzuciły punkt blokując naszą atakującą, zbliżając się na jedno oczko w decydującej partii (13:12). Na szczęście w porę otrząsnęły się gospodynie i zwyciężyły piątą partię do 13, odnosząc dwunaste zwycięstwo w tym sezonie.

Dzięki wygranej Łaskovia w dalszym ciągu ma duże szanse na utrzymanie miejsca, które gwarantuje udział w play –off.

Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce 3:2
25:27, 25:15, 20:25, 25:21, 15:13

Skład Łaskovii: Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Nina Chojnacka, Maja Malczewska, Linda Świątczak, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz, Oliwia Kubryn, Dominika Skoneczna, Daria Kaczmarek i Karolina Rejmończyk.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:

AZS AWF Warszawa – PMKS Nike Węgrów 3:0 (30:28, 25:16, 25:22)
ESPES Sparta Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (23:25, 11:25, 18:25)
LTS Legionovia Legionowo – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:19, 25:11, 25:18)
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – AZS LSW Warszawa 3:0 (31:29, 25:20, 26:24)