Zdaniem mieszkańców – Wysypiska śmieci, kłamstwa historyczne i plaża „Pod Bykiem”.

Witam serdecznie mieszkańców miasta i gminy Łask. Praktycznie jak co miesiąc muszę wybierać w tematach, którymi należałoby się zająć. I nie chodzi tu tylko o Łask. Przyznajcie Państwo, że sprawy społeczne i polityczno-historyczne, które dzieją się na naszych oczach są niezmiernie ciekawe. Wspomnę tu choćby o prowadzonej przez Rosję polityce kłamstw historycznych, czy choćby „pionowanie” społeczeństwa polskiego przez różnego rodzaju instytucje europejskie przy entuzjastycznym akompaniamencie „obstrukcyjnej opozycji”, która nie rozumie, że swoimi działaniami wpycha nasze państwo w ręce sowieckie. A może właśnie świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Takie odczucia mam ja, gdy przypomnę sobie wyróżnianie przez Prezydenta Komorowskiego agentów FSB Federacji Rosyjskiej jednymi z najważniejszych odznaczeń państwa polskiego.

Gdy przypomnę sobie spacery na promenadzie w Sopocie Tuska i Putina, gdy czytam godne pożałowania artykuły szmatławca Gazety Wyborczej. Wróćmy jednak na rodzimy teatr działań. Przez Łask jak tornado przetoczyła się dyskusja na dwa tematy. Jeden z nich to sprzedaż gruntów w Kolumnie należących do OSP, a drugi to niekończąca się epopeja dwóch zakładów przetwórstwa odpadów wtórnych w Woli Łaskiej i Gorczynie. I na nic się zdadzą lamety samorządowców, że to nie oni wydawali decyzję o takim lub innym zakresie działalności gospodarczej i celowe przekierowywanie odpowiedzialności na Marszałka Województwa Łódzkiego. Przypomnę tylko taki ciąg zdarzeń, gdyby przedsiębiorca nie pozyskał na własność gruntów, to nigdy nie miałby prawa, aby wystąpić o działalność w takim czy innym zakresie. Więc zogniskowanie przyczyn powstania w Łasku sztucznych wysypisk śmieci z Europy zachodniej jest, co najmniej nie na miejscu. Podsumowując w pierś powinni się uderzyć przede wszystkim osoby zasiadające od lat we władzach samorządowych, tj. Pan Burmistrz Szkudlarek, Pan były Starosta Gabryjączyk, Pani Starosta Wesołowska, Pan Wicestarosta Krawczyk i paru jeszcze innych.

Mieszkańcy Łasku muszą w końcu zrozumieć, że nic nie bierze się z powietrza. To nie jest tak, że ktoś coś sobie wymyślił i to realizuje. Bez aprobaty władz samorządowych nic się nie dzieje. Więc bez ich przychylności żadne zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych by nie powstały. Zadać tu trzeba sobie pytanie, które ja zadaję od lat. W czyim interesie działają władze samorządowe? Ci wszyscy samorządowcy zasiadający od lat w radzie miasta i w radzie powiatu. Co zrobił z problemem Pan Burmistrz, który od ponad 12 lat sprawuje władzę i co zrobili poszczególni Starostwie przez wszystkie lata swojego urzędowania. Nie zrobili nic, jedyna ich aktywność to była rozpacz w mediach nad faktem płonących śmieci w Woli Łaskiej i Gorczynie. No tak medialnym włodarzem miasta to może być każdy. Ale chyba nie tego mieszkańcy oczekują od swych wybrańców. Problem takich społeczności jak Łask jest taki, że nawet w obecnych uwarunkowaniach politycznych nie ma woli do zebrania listy poparcia do odwołania Burmistrza Łasku. Więc drodzy mieszkańcy, w oczekiwaniu na kolejny pożar odpadów z Niemiec, Holandii, Belgii itp. posypcie głowy popiołem i módlcie się o lepsze jutro, bo na zamiany się nie zanosi.

Co się tyczy sprzedaży gruntów OSP w Kolumnie to bardziej jestem w stanie doszukać się tu układu, a mniej się skłaniam do problemów finansowych OSP. Skąd biorą się moje przypuszczenia? A no świadczy o tym fakt, że gdyby Rada Miasta z jej przewodniczącym Bartosikiem i Burmistrzem chcieli, to znaleźli by sposób na to, żeby teren, który ma taki potencjał zaczął zarabiać na siebie. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie było woli do działania.

/kedar/

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

7 myśli na temat “Zdaniem mieszkańców – Wysypiska śmieci, kłamstwa historyczne i plaża „Pod Bykiem”.

 • 23 stycznia 2020 o 08:50
  Permalink

  Jest AS. Ty się chłopie do roboty bierz. Musisz mieć lekką pracę skoro masz czas na pisanie swoich mizernych wywodów. A i zanim coś wyślesz to poproś kogoś bystrego żeby Ci to zredagował.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2020 o 10:11
  Permalink

  Tekst w stylu burmistrza lub nawet gorszy. Zaczyna się prywatnymi opiniami autora na temat miłościwie nam niepanujących w kraju. Z teoriami spiskowymi, straszeniem sowietami, Putinem itp. Kogo interesują prywatne zapatrywania polityczne autora. Połowa już czytelników przestała czytać, po tych wynurzeniach, a dalej przecież jest o ważnych dla nas tematach, o sprawach gnębiących mieszkańców. Mimo to nadal mamy podobną narracje, tekst jest miałki, bez polotu, ale to kwestia pewno wprawy w działalności dziennikarskiej. Co najważniejsze w artykule można zauważyć brak konkretnej analizy problemu i prób rozwiązań. Mamy tylko kolejne wrzuty, tym razem na miłościwie nam panujących i niepanujących lokalnych watażków. Dodatkowo tekst zakończony jest wyraźnym przypuszczeniem o układzie (ach ten układ, my Polacy boimy się sowietów i układów), sugerujący o działaniach niezgodnych z prawem (balans na granicy pozwu, brawo za odwagę). Cykl nie powinien się nazywać „Zdaniem mieszkańców” tylko „Zdaniem Kedara”. Mam wrażenie, że autor tekstu gdzieś ma co się stanie z „plażą pod Bykiem”, tylko wykorzystuję ten fakt do swojej prywatnej wojny z burmistrzem. Jest to przykre, gdyż uważam, że tego typu teksty przyniosą więcej szkody sprawie, niż pożytku. Problem jest, problem jest ważny, gdyż chodzi o nasze miejsca rekreacji, o nasze zdrowie, o naszą „małą ojczyznę”, ale nie sądzę by pieniactwo, sugerowanie działań niezgodnych z prawem, wzajemne obrażanie się i wojenki przyniosły rozwiązanie. Pan Kedar często nawołuję do historii naszego kraju, niewątpliwie zna ją dobrze, ale czy z niej potrafi wyciągać wnioski. Śmiem wątpić.

  Zdaniem mieszkańca

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2020 o 12:54
   Permalink

   A już myślałem że tylko ja się poznałem na pożal się …. autorze. Rozpacz i nędza.

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2020 o 11:41
  Permalink

  Najpierw obrażasz większą część społeczeństwa która głosowała na opozycję, następnie udajesz jedynego myślącego i twierdzisz że reszta nie rozumie kto pociąga za sznurki a na koniec każesz wszystkim posypać sobie głowę popiołem.
  jesteś koleżko nieco upośledzony umysłowo. Idź stąd!

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2020 o 17:20
  Permalink

  Jednak mimo iż nie jednej osobie nie podoba się pióro autora to czytają .

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2020 o 22:10
   Permalink

   Nie wina tych co czytają, by wyrobić sobie w pełni opinię należy przeczytać do końca. Nie wiem czy też jest to do końca wina autora artykułu. Z różnych powodów może nie być obiektywny i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Nemo iudex in causa sua. Winni są Ci co bezkrytycznie dają miejsce na tego typu „twórczości”, może też winni są Ci co bezkrytycznie jej przyklaskują. Problem nie tkwi w tym co się czyta, tylko w tym czemu daję się wiarę. Umiejętność weryfikowania prawdziwości informacji, powinna być dodatkowym przedmiotem w szkole, teraz każdy może pisać i publikować, a przeciętny człowiek nie odróżni już prawdy od fałszu. Ale tu już odbiegamy od tematu, stylu i treści artykułu.

   Zdaniem mieszkańca

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *