Powiat podsumował rok 2019 i wręczył statuetki „Przyjaciel Powiatu Łaskiego”. (GALERIA)

W hotelu Kolumna Park odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne Powiatu Łaskiego, które było okazją do podsumowania ubiegłego roku 2019. Podczas spotkania wręczono również statuetki „Przyjaciel Powiatu Łaskiego”, „Sportowiec Roku” oraz „Trener Roku”. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od przywitania przybyłych gości oraz wystąpienia Starosty Łaskiego Piotra Wołosza. Starosta podsumował miniony rok i podziękował wszystkim, bez pomocy których inwestycje w 2019 roku nie byłyby możliwe. Po wystąpieniu wręczono statuetki „Przyjaciel Powiatu Łaskiego”, które powiat przyznaje osobom, firmom i instytucjom, które swoją działalnością włączają się do promowania oraz rozwoju powiatu łaskiego.

W tym roku statuetki Przyjaciel Powiatu Łaskiego otrzymali:
– płk pil. Tomasz Jatczak, Dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego;
– ppłk Krzysztof Bień, Zastępca Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego;
– Adam Siuda, działacz społeczny; emerytowany nauczyciel
– Agnieszka Leopolska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie;
– Adam Pewniak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna;
– Zakład Wędliniarski i Ubojnia Grzegorz Kępa z Czestkowa w gminie Buczek;
EMMA Emilia Rzepa z Grabicy w gminie Sędziejowice.

Po raz pierwszy w tym roku Starosta wręczył statuetki w kategoriach „Sportowiec Roku” i „Trener Roku”. W tej pierwszej kategorii, nagrody powędrowały do duetu siatkarek plażowych Katarzyny Kociołek i Kingi Wojtasik. Ze względu na nieobecność zawodniczek, przebywających na zgrupowaniu, nagrody odebrali w ich imieniu trener Bogdan Lipowski i tata Pani Katarzyny Kociołek. W kategorii Sport nagrodzona została również asp. Katarzyna Staśkowska, kulturysta i złota medalistka Pucharu Polski federacji IBFF & WFF w Kulturystyce i Fitness.

Nagroda „Trener Roku” trafiła do Bogdana Lipowskiego, który od 2006 roku zajmuje się szkoleniem młodzieży oraz jest pierwszym trenerem II ligowej drużyny kobiet Łaskovia Łask.

Po części oficjalnej goście udali się na uroczystą kolację do Sali Atrium, podczas której mogli wysłuchać występu muzycznego Pani Zuzanny Ziarnowskiej – pianistki oraz Pani Anny Mary – wokalistki.

 

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *