Fantastyczne właściwości wody z cytryną i miodem!

Na dobry początek dnia warto wypić szklankę ciepłej wody z sokiem z cytryny i miodem. Dobrze, aby woda była przegotowana, ale nie gorąca ani zimna. Powinna być lekko ciepła, wtedy bowiem nie tracimy żadnych cennych właściwości jakie posiada cytryna i miód.

Jakie są korzyści picia wody z cytryną?

Sok z cytryny posiada związki o charakterze przeciwutleniaczy, które chronią nasze DNA i białka komórek ciała. Dzięki temu maleje ryzyko nowotworów i chorób układu krążenia. Cytryny zawierają cenną witaminę C, która służy do usuwania z organizmu wolnych rodników (potocznie są to zanieczyszczenia, które prowadzą do niszczenia organizmu). Aby pozbyć się wolnych rodników pomogą nam antyoksydanty i właśnie jednym z nich jest wspomniana wcześniej witamina C.

Ponadto znacząco wzmocni się nasza odporność i w ten prosty sposób wykluczamy infekcje, które czyhają na nas szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Dobrze wiemy, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Kaszel i katar pójdą w zapomnienie, a nawet jeśli wystąpią, to będą łagodniej przebiegały niż zazwyczaj. Warto wtedy zwiększyć dawkę i wypijać nawet trzy szklanki na dzień z wodą, cytryną i miodem.

Jest to jeden z najlepszych środków przeciwko kamieniom nerkowym. „Sok z cytryny obfituje w kwas cytrynowy – związek, który zapobiega wiązaniu się wapnia i powstawaniu nierozpuszczalnych kamieni nerkowych. Liczne badania na ludziach potwierdziły, że estry kwasu cytrynowego pomagają w rozpuszczeniu istniejących kamieni nerkowych i zapobiegają tworzeniu się nowych.”

Zwiększa się także moczopędność, dlatego lepiej nie pić tej mikstury tuż przed podróżą. Jednak jeśli mamy problemy z nawracającymi infekcjami układu moczowego i skarżymy się na ból, pieczenie i swędzenie, warto wypróbować tę genialną mieszankę. Drogi moczowe się oczyszczają, a mód zabija bakterie.

Działa bakteriobójczo!

  • Polepszy się stan naszej skóry. Nasza cera będzie bardziej promienna i stanie się bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegną spłyceniu.
  • Może poprawiać nastrój i dodawać energii, a także pobudza aktywność mózgu.
  • Przeciwdziała zaparciom i przyspiesza metabolizm, co może pomóc osobom, które chcą stracić zbędne kilogramy.

Kto powinien postępować ostrożnie z piciem wody z cytryną? Otóż osoby, które cierpią na problemy układu pokarmowego, wrzody, itd., a na pewno powinny skonsultować to z lekarzem. Do takiej mikstury można dodać także miętę, limonkę, imbir czy cynamon, to już w zależności od upodobań smakowych. Przygotowanie tej mikstury jest banalnie proste! Do jednej szklanki ciepłej, ale nie gorącej wody, dodajemy wyciśnięty sok z połowy cytryny oraz dwie łyżeczki miodu i gotowe!

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *