Nike Węgrów pokonane. Trzy punkty i awans Łaskovii na czwartą pozycję. (Galeria)

Godzinę i dziesięć minut, tyle czasu potrzebowały siatkarki Łaskovii, aby odnieść pierwsze zwycięstwo nad zespołem z Węgrowa. Był to szósty pojedynek pomiędzy tymi drużynami i pierwsze zwycięstwo łaskowianek. W poprzednich dwóch sezonach oraz pierwszym meczu obecnego to Węgrowianki schodziły z parkietu jako zwyciężczynie. Przed dzisiejszym spotkaniem obydwa zespoły dzieliło pięć oczek w tabeli, a łaskowianki pewnie zapamiętały pierwszy mecz w Węgrowie, gdzie podjęły walkę tylko w pierwszym secie przegrywając na przewagi do 27. Kolejne dwa sety oddały bez walki do 15 i 16.

W dzisiejszym spotkaniu nasze siatkarki zrewanżowały się rywalką za październikową porażkę na wyjeździe. Pierwszego i trzeciego seta gospodynie kontrolowały od pierwszej piłki i zwyciężyły do 18 i 20. Jedynie w drugim secie pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji, pozwalając uciec rywalkom na pięć punktów (9:14). Końcówka jednak należała do podopiecznych trenera Lipowskiego, które po skutecznej grze w obronie doprowadziły do remisu, a dobrze funkcjonujący blok zatrzymał Węgrowainaki i drugi set padł łupem naszych dziewcząt. Dzięki dzisiejszej wygranej Łaskovia awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli i zrównała się punktowo z BAS-em Białystok.

Łaskovia Łask – Nike Wegrów 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Łaskovia wystąpiła w składzie: Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Oliwia Kubryn, Maja Malczewska, Marta Dąbrowska, Nina Chojnacka, Ada Filipowicz oraz Dominika Skoneczna, Wiktoria Kubryn, Daria Kaczmarek i Karolina Rejmończyk.