Złoto dla Łaskovii w trzecim dniu turnieju Olimp Cup (Galeria).

Trzeci i zarazem ostatni dzień turnieju Olimp Cup 2019 zakończył się bardzo pomyślnie dla siatkarek Łaskovii, które w czwórkach zdobyły złoty medal. To był długi i ciężki dzień dla wszystkich zespołów, które rywalizowały ze sobą niespełna 10 godzin w Hali Powiatowej w Łasku. W niedzielnych rozgrywkach, w kategorii czwórek udział wzięły 24 zespoły. Po meczach w fazie grupowej nastąpił podział na kolejne grupy, w których drużyny walczyły o kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji. Sympatycy i kibice Łaskovii skupili się na rywalizacji w grupie mistrzowskiej do której trafiła Łaskovia Łask I, która jako jedna z nielicznych zdobyła komplet punktów.

Do półfinałów oprócz naszej ekipy awansowały zawodniczki Dwójki Zawiercie, Salosu Staniątki i Spartakusa Lniano. Po ciężkich i zaciętych meczach półfinałowych do wielkiego finału przeszły łaskowianki oraz drużyna Spartakus Lniano. W meczu o 3 miejsce zagrały Staniątki z Zawierciem. Mecz zwyciężyły siatkarki ze Śląska i stanęły na najniższym stopniu podium. W meczu finałowym gospodynie (Łaskovia Łask I) pokonały Spartakus Lniano i tak jak przed rokiem sięgnęły po najwyższe trofeum.

Przed dekoracją drużyn wręczono nagrody indywidualne w poszczególnych kategoriach:

Martyna Bulzacka (Łaskovia) – MVP
martyna Bulzacka (Łaskovia) – najlepsza rozgrywająca,
Oliwia Pawłowska (Spartakus Lniano) – najlepsza atakująca,
Nadia Siuda (Dwójka Zawiercie) – najlepsza zagrywająca,
Karolina Kulczyńska (Łaskovia) – najlepsza blokująca,
Oliwia Ziółkowska – najlepsza zawodniczka Spartakusa Lniano,
Wiktoria Szewczyk – najlepsza zawodniczka Dwójki Zawiercie.

Zwyciężczynie zagrały w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała i Zuzia Zydorek.
Nagrody dla najlepszych uczestników w kategorii czwórek wręczyli sponsorzy turnieju:
– sponsor główny turnieju, Pan Jacek Bulzacki – firma pogrzebowa Olimp,
– Pan Łukasz Skowron – firma Lu-Parts Części BMW,
– Pan Bartłomiej Szcześniak – przedstawiciel firma Agaris.

Miejsca w drugiej dziesiątce turnieju zajęły czwórki z Łaskovii Łask II i Łaskovii Łask III, które wystąpiły w składzie:

Łaskovia II: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz, Weronika Kula, Kiara Palinceusz i Roksana Wojtasik uplasowały się na 16. miejscu.

Łaskovia III: Zuzia Gwis, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk, Amelka Krakowiak, Ada Piech i Natalka Iwanowska sklasyfikowane zostały na 17. pozycji.

24. Siatkarz II Koło

Turniej Olimp Cup honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Starosta Łaski Piotr Wołosz.