Zakończone inwestycje w gminie Łask.

W grudniu zakończyły się kolejne inwestycje prowadzone przez gminę Łask. We wrześniu zakończono przebudowę ulicy Szkolnej na osiedlu Przylesie, która zyskała nową nawierzchnię asfaltową, chodnik oraz bardzo wyczekiwane w tym miejscu przez mieszkańców miejsca parkingowe. Przed kilkoma dniami oddano kolejne miejsca parkingowe przy Orliku, w sąsiedztwie którego znajduję się Szkoła Podstawowa nr 5, kryta pływalnia oraz ogród różany.

Zakończono również przebudowę drogi w Łopatkach na odcinku 670 m. Oprócz nowej nawierzchni, wybudowano zjazdy, pobocza jak również zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Koszt inwestycji to 565.599,26 zł, a jej wykonawcą była firma DROMAK Sp. z o.o. z Poręb.

Dobiegła końca również przebudowa odcinka na ulicy Tylnej od ul. Wąskiej do Mickiewicza, gdzie położono nową nawierzchnię bitumiczną, utwardzono teren i powstały miejsca parkingowe. Powstał także chodnik, kanalizacja deszczowa oraz zjazdy. Wartość inwestycji, na którą gmina Łask pozyskała 80% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 949.064,31 zł.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Jedna myśl na temat “Zakończone inwestycje w gminie Łask.

  • 18 grudnia 2019 o 10:34
    Permalink

    Super! Czekamy teraz na zrobienie czegokolwiek na ulicy Kresowej w Kolumnie. Może być np. kanalizacja deszczowa (czy jak to tam się fachowo nazywa), nawierzchnia tejże, umożliwienie przejazdu tą ulicą np. Straży Pożarnej, odbioru śmieci (segregowanych), czy w ogóle dojazdu do posesji jakiegokolwiek większego niż „maluch” pojazdu. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *