UMKS Korab Łask z brązowym certyfikatem PZPN.

Zakończył się prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej program certyfikacji szkółek piłkarskich na terenie kraju. Miło nam poinformować że UMKS KORAB ŁASK został wyróżniony Brązowym Certyfikatem PZPN i jest jedynym klubem w powiecie łaskim, który dostąpił tego prestiżowego zaszczytu. PZPN docenił infrastrukturę sportową, zasób przyborów i przyrządów sportowych oraz poziom szkolenia, tj. kwalifikacje szkoleniowców i efekty ich pracy. Okazuje się, że nie ilość osób szkolonych, czy też wyniki w rozgrywkach zdecydował o przyznaniu tej prestiżowej gwiazdki.


Klub UMKS Korab Łask powstał w 2017 roku, po 2 latach uzyskanie Brązowego Certyfikatu PZPN-u jest ogromnym sukcesem oraz potwierdzeniem, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do szkolenia dla naszych podopiecznych. Dzięki wytycznym nadanym przez certyfikacje oraz programowi Akademii Młodych Orłów jeszcze bardziej podniesiemy poziom szkolenia zawodników oraz naszych trenerów. Program Certyfikacji daje pewność, że spełniamy najwyższe standardy szkoleniowe, a jego kadra trenerska ma kwalifikacje niezbędne do prowadzenia zajęć na wysokim poziomie
Otrzymanie takiego wyróżnienia nakłada dodatkowe obowiązki zgodnie
z kryteriami programu, które wpłyną jeszcze bardziej na podniesienie jakości szkolenia piłkarskiego.


Dziękujemy wszystkim trenerom, rodzicom i zawodnikom za ogromne zaangażowanie podczas tworzenia naszej aplikacji zgłoszeniowej. Sponsorom i przyjaciołom Korabia dziękujemy za wsparcie finansowe i materialne naszego klubu. Dzięki Wam wszystkim nasz klub może pochwalić się czymś naprawdę wyjątkowym,z czego jesteśmy bardzo dumni.

Poniżej przedstawiamy krótkie informacje na temat programu prowadzonego przez PZPN
Założenia i cele Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji gwarantują, że oddział szkółki piłkarskiej, który otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kryteria Certyfikacji
Kryteria tyczą się sześciu najważniejszych obszarów z działalności każdej szkółki piłkarskiej:
Kwalifikacje trenerów.
– Program szkoleniowy.
– Ilość drużyn.
– Liczba zawodników przypadająca na jednego trenera.
– Infrastruktura oraz sprzęt sportowy.
– Wymagania formalno-prawne.

Korzyści dla szkółek piłkarskich

 • Podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółce piłkarskiej.
 • Budowa pozytywnego wizerunku szkółki oraz zyskanie przewagi rynkowej poprzez unikalną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej orazMinisterstwem Sportu i Turystyki.
 • Możliwość uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wynagrodzenie trenerów, podnoszenie ich kwalifikacji oraz wynajem obiektów sportowych.
 • Dostęp do uporządkowanych materiałów z zakresu szkolenia w szkółkach piłkarskich przygotowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.
 • Możliwość zamieszczenia informacji o posiadaniu certyfikatu na własnej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych.
 • Ułatwienie w pozyskiwaniu najlepszej kadry trenerskiej oraz szansa na rekrutację większej liczby zawodników.
 • Specjalna oferta ubezpieczeń dla zawodników.
 • Własna podstrona internetowa certyfikowanego oddziału szkółki na portalu LaczyNasPilka.pl
 • Dostęp do bezpłatnego systemu internetowego do zarządzania szkółką
  piłkarską.
Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *