Pomarańczowi biegają, pływają, nurkują i pomagają.

Stowarzyszenie Rajsport Active z Sieradza to grupa ludzi, których łączy wspólna pasja – bieganie. Stowarzyszenie, które powstało w 2013 roku, dziś liczy już ponad stu sportowców z całego kraju. Imprezy przez nich organizowane znane są od morza do Tatr, a udział w nich biorą setki uczestników, którzy podobnie jak członkowie stowarzyszenie nie potrafią usiedzieć w miejscu – muszą biegać, pływać, jeździć na rowerze czy nurkować.

Oprócz imprez sportowych, w których zawodnicy rywalizują w przeróżnych konkurencjach sportowych, zajmują się również wyposażeniem przestrzeni publicznych w sprzęt do aktywności fizycznej tj. skatepark, parkour, tory przeszkód, siłownie, trampoliny czy place zabaw. Są organizatorem oraz twórcą akcji charytatywnej Pomarańczowa Pomoc, podczas której uczestnicy przez 7 dni i nocy biorą udział w sztafecie na 1500 km biegiem i 3500 km rowerem. Cel mają jeden – nieść pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Akcje charytatywne to ich chleb powszedni, co rusz na fanpageu pojawiają się nowe zbiórki dla najbardziej potrzebujących.

Wraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia postanowili zabawić się w Św. Mikołaja i dołączyli do akcji zbiórki środków na ortezy dla 5 –letniego Szymonka, który w pierwszej dobie życia przeszedł bardzo ciężką operację kręgosłupa. Zorganizowali aukcję, która umożliwia zakup interesujących przedmiotów i usług, jednocześnie przekazując środki z niej na pomoc dla Szymonka. Do dnia dzisiejszego udało się zebrać ponad 5000 zł, a do udziału w pomocy dołączają kolejni uczestnicy o wielkim sercu za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Link do aukcji https://www.facebook.com/groups/2649084008485304/
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/hj6s33

Działalność stowarzyszenia Rajsport można podsumować krótko: „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” 

/RS/

 

                                                               

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *