Wicelider pokonany. Piąta wygrana Łaskovii. (GALERIA)

Siatkarki Łaskovii odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na własnym parkiecie wicelidera BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0. Pierwszy set zdecydowanie udany dla łaskowianek, które od początku wypracowały 3-4 punktową przewagę i nie oddały jej już do końca partii wygrywając 25:19. W drugiej odsłonie przyjezdne pokazały, że nie przyjechały do Łasku, aby łatwo oddać punkty i po prostych niewymuszonych błędach odskoczyły miejscowym na trzy punkty. Na reakcję trenera Lipowskiego nie trzeba było długo czekać, który szybko przerwał niemoc swoich podopiecznych biorąc czas i dając swoim podopiecznym cenne wskazówki.

Po powrocie na parkiet Łaskovia szybko odrobiła straty i odskoczyła na dwa punkty. W zespole rywalek pojawiło się dużo nerwowości czego efektem były błędy i zepsute zagrywki. Wykorzystały to miejscowe wygrywając drugą partię do 20. Trzeci set był najbardziej wyrównany, zgromadzeni kibice w Hali Powiatowej w Łasku do końca nie mogli być pewni końcowego sukcesu. Białostocczanki lepiej rozpoczęły seta, a gospodynie musiały gonić wynik, tracąc w pewnym momencie już 4 punkty do rywalek. Na szczęście w końcówce zaczął funkcjonować nasz blok, przez który nie mogły się przebić siatkarki BASu. Przy wyniku 24:20 i piłce meczowej, siatkarki zapewnili kibicom istny horror, tracąc po niewymuszonych błędach trzy punkty z rzędu. Na szczęście ostatni piłka meczowa padła naszym łupem i wicelider II ligi został pokonany 3:0

ŁMLKS Łaskovia Łask – BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

Wielkie brawa dla całego zespołu, który wystąpił dziś w składzie: Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Nina Chojnacka, Maja Malczewska, Marta Dąbrowska, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz (libero) oraz Linda Świątczak, Dominika Słoneczna, Karolina Rejmończyk i Daria Kaczmarek (libero).