Zdaniem mieszkańców – Moja Niepodległa.

Jesteśmy po kolejnym święcie 11 Listopada, święcie, które powinno jednoczyć wszystkich zgromadzonych pod barwami biało czerwonymi. Ale czy tak jest? Kolejny rok, kolejny spór, o to czyja prawda jest „lepsiejsza”. Wielu nie jest w stanie wybić się poza interesy partyjne, wielu nie jest w stanie rozmawiać merytorycznie o mankamentach naszej historii i dochodzenia do niepodległości. Smutne to. Jedno jest pewne bez względu na sympatie polityczne, wolność, niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Jeśli popadniemy bez refleksji w wojnę Polsko-Polską, to za chwilę nasze dzieci będą mówiły po rosyjsku, niemiecku lub litwińsku. Teraz wszyscy uznają, że oszalałem. Zmartwię was, niestety jestem w pełni sprawny umysłowo, po prostu dostrzegam zagrożenie tam gdzie inni tego nie widzą. Może to dar Boży, a może wyuczony bezpiecznik, sam nie wiem. Przed dniem Niepodległości stowarzyszenie „Polska Myśl Patriotyczna” zorganizowała spotkanie z Panem Witoldem Gadowskim. Przyznam szczerze, że przez długi okres mając w głowie poglądy wygłaszane przez tego publicystę biłem się z myślami czy iść na to spotkanie. I doszedłem do wniosku, że moja obecność przysporzyłaby więcej negatywów niż pozytywów. Wspomniany publicysta jest zwolennikiem bezkrytycznego gloryfikowania wiary katolickiej.

I o ile w kwestii „wojny” światopoglądowej w obliczu ataku LGBT jestem w stanie zgodzić się z tezami głoszonymi przez zainteresowanego, o tyle nie jestem w stanie się zgodzić z tezą dotyczącą tradycji chrześcijańskiej. Zakładając, że Pan Gadowski ma rację, trzeba by przyjąć i zaakceptować fakt mordów dokonywanych przez Rycerzy Krzyżowych, trzeba by zaakceptować nadużycia kościoła katolickiego, gdy ludzi chorych umysłowo palono na stosach, trzeba by zaakceptować współdziałanie Watykanu z Hitlerem, trzeba by zaakceptować przyzwolenie na zabór Polski przez komunistów, trzeba by zalegalizować pedofilię w kościele katolickim itp. Ostatnio, ktoś mi powiedział, że czasy, w których żyjemy nie dorosły do mojego pojmowania świata. Od dawna nikt nie zaserwował mi większego komplementu. Ale zostawmy na chwilę spory, mamy Święto Niepodległości, to coś niesamowitego, że możemy świętować od lat każdego roku tak ważny dzień. Smutne jest to, że to, co nas powinno jednoczyć, tak naprawdę nas różni. Z obrzydzeniem patrzę na fakt zawłaszczania tradycji przez kiboli, przez nacjonalistów prawicowych, przez lewaków, przez dewiantów, którzy nigdy by nie zaistnieli gdyby nie ten dzień, dzień 11 Listopada. Jak widzę zamaskowanych nacjonalistów na Marszu Niepodległości to mnie wzdryga na wymioty, bo to oznacza, że Polska toleruje takie zachowania. Polska nie jest nacjonalistyczna, liberalna, narodowa czy socjalistyczna, Polska jest różnorodna i każdy ma prawo w niej żyć. Ale musi wiedzieć, że inni też istnieją. Lewacy muszą akceptować prawicę, a radykałowie muszę akceptować socjalistów. Mam nieodparte wrażenia, że większość notabli bez względu na to czy samorządowych, czy rządowcch ma elementarne braki wiedzy historycznej. A to determinuje ich poglądy i wypowiedzi. Polska była różnorodna i różnobarwna od lat.

Dla Polski umierali na polach bitew, chrześcijanie, żydzi, muzułmanie, protestanci, prawosławni itp. Bo taka Polska była przez wieki, kraj zrodzony z trzech zaborów i 7 wyznań. Więc jeśli myślicie, że Polska znaczy chrześcijaństwo to ja mówię, że jesteście w błędzie, jeśli mówicie, że Polska odzyskała niepodległość dzięki chrześcijanom to jesteście w błędzie. I nie muszę odnosić się tu do Żydów umierających pod polską flagą w szeregach armii Andersa, mogę śmiało wskazać afroamerykanów służących w czasie II wś. w armii II RP. A gdybyście nawet stwierdzili, że tak jest, to musicie zaakceptować niedoskonałości chrześcijaństwa. Historia Polski jest piękna i burzliwa. Kwintesencją naszej historii jest nasza flaga i bez względu na przynależność partyjną ta flaga symbolizuje nas, jako naród. Jako podsumowanie chcę poruszyć kwestię mało znaną, ale bardzo istotną dla nas Polaków. W czasach II RP „Edndecja” zablokowała powstanie państwa Ukrainy, państwa zależnego od rządu RP. O powodach nie będę się rozpisywał, ważne tu są następstwa, które ten sprzeciw w kolejnych latach przyniósł. Już domyślacie się, o czym chcę powiedzieć? Tak moi drodzy czytelnicy, gdyby nie Polska zdrada Ukrainy nie byłoby Wołynia. Ukraina, jako państwo federacyjne zależne od Polski byłaby naszym buforem między nami, a „sowietami”. Nie bez powodu o tym wspominam, chcę zwrócić uwagę wszystkich na fakt, że nie można bezkrytycznie szachować zawieranymi kontraktami. Nie można chodzić do zagranicy i skarżyć na własny rząd, bo wszystko ma swe konsekwencje.

Nie można mówić tak jak mówi PO, że jak nie mamy większości w Senacie to jest zamach na demokrację i, że Polska to państwo bezprawia, a jak się zdobyło większość to p. Schetyna mówi, że w Polsce jest demokracja ugruntowana przez wieki. Tak jak wspomniałem wszystko ma swe następstwa, Francja nie umie sobie poradzić sama ze sobą, więc skłania się do zawarcia sojuszu militarnego z Rosją. Oczywiście ma do tego prawo, ale my Polacy powinniśmy zastanawiać się, co to dla nas znaczy.

Pozdrawiam /kedar/

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

7 myśli na temat “Zdaniem mieszkańców – Moja Niepodległa.

 • 13 listopada 2019 o 17:44
  Permalink

  Z przerażeniem stwierdzam, że nikt chyba nie zauważył nieobecności naszego Mistrza Kedara na spotkaniu z Witoldem Gadowskim. Było tam ponad 200 osób i nie wszyscy się zmieścili w salce, którą dyrektor ŁDK wyznaczył na to wydarzenie, ale odnoszę wrażenie, że wiele straciliśmy z powodu braku Mistrza. To oczywiście fatalna wiadomość, bo z gonitwy myśli, które kłębią się w głowie naszego guru, kilka jest wartych zapamiętania. Przytoczę może kilka.
  – „Bo taka Polska była przez wieki, kraj zrodzony z trzech zaborów i 7 wyznań” – my durne nacjonalistyczne palanty zawsze myśleliśmy, że powstanie Państwa Polskiego datujemy od roku 966 czyli chrześcijańskiego chrztu Polski (stąd tradycja chrześcijańska), ale teraz nareszcie dotarła do nas prawda – zrodziliśmy się z trzech zaborów (niestety Mistrz nie wyjaśnił nam jakich), a podstawy cywilizacji kształtowali nam postępowi protestanci w wielu odmianach już od czasów Faraona.
  – „Zakładając, że Pan Gadowski ma rację, (….) trzeba by zaakceptować przyzwolenie na zabór Polski przez komunistów.” – To naprawdę genialne. Jak bystry i przenikliwy musi być umysł, który odnajduje podstępne propagowanie komunizmu przez Gadowskiego, podczas gdy nikt inny tego nie zauważył.
  I najlepsze – „Ostatnio, ktoś mi powiedział, że czasy w których żyjemy nie dorosły do mojego pojmowania świata” – ten cytat chyba mówi nam wszystko. Wszyscy powinniśmy się bardziej starać, aby nasz gminny demiurg, miara wszechrzeczy i wszechświata – Mistrz Kedar mógł poczuć się spełniony – zacząć musimy już od dziś. A te cholerne gnojki z Polskiej Myśli Patriotycznej natychmiast do poprawy – zaprosić do Łasku Biedronia i Zandberga, tylko bowiem nowoczesna odmiana żydokomuny wytłumaczy nam, kmiotkom łaskowskim, na czym polega prawdziwa wiara.
  Mistrzu – obiecujemy poprawę (no może od pojutrza)

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2019 o 10:43
  Permalink

  Panie Radku do wczoraj szanowałem Pana jako człowieka. Do wczoraj!

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2019 o 18:29
  Permalink

  Panie Kedar -cokolwiek to znaczy – dobrze, że nie trafia Pan z tymi opiniami do większej ilości odbiorców, ponieważ ktoś mógłby odpowiedzieć trochę mniej delikatnie, aczkolwiek trafnie, jak McGregor powyżej. Aby pisać na chociażby jeden z tematów, który Pan porusza potrzebna jest podstawowa wiedza, to znaczy wykraczająca poza podręczniki do historii ze szkoły podstawowej, chociaż i tutaj absolwent podstawówki niejeden raz by Pana „zagiął”(„chrześcijanie, żydzi, protestanci, prawosławni” tylko ci drudzy w większości nie są chrześcijanami, a poza tym żyd to nie żadne wyznanie, tylko narodowość). Nie przytoczę tu innych podstawowych błędów historycznych w tekście, jest ich za wiele. Dlatego McG. skomentował Pana pisaninę niezwykle delikatnie. Chyba całe szczęście, że Pan Gadowski pewnie tego nie przeczyta, bo mógłby ugruntować sobie osąd na temat poziomu inteligencji wszystkich Łaskowian biorąc Pana za przykład. Reasumując, ma Pan rację, że czasy nie dorosły do Pana pojmowania świata, który wraz z Faraonami ukształtowali postępowi protestanci(to też chrześcijanie:).

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2019 o 17:16
  Permalink

  Kedar raczy lewitować ponownie – cytuję –
  „I nie muszę odnosić się tu do Żydów umierających pod polską flagą w szeregach armii Andersa” –
  Drogi kolego, żadni Żydzi nie umierali pod polską flagą w armii Andersa, bo w chwili rozpoczęcia walk przez tę armię, Żydów już tam nie było. Wszyscy zdezerterowali po przemieszczeniu naszej armii do Palestyny. Zrobili to zresztą za przyzwoleniem Andersa, bo normalnie w czasie wojny dezercja to kula w łeb. Niestety masowo wstępując do Andersa w ZSRR zablokowali miejsce chętnym Polakom.
  To jest nasz wkład w utworzenie państwa Izrael, bo wówczas zwarty oddział kilku tysięcy wyszkolonych, umundurowanych i uzbrojonych ludzi utworzyło zalążek armii żydowskiej, a ze strony arabskiej nie było takiej siły. Dowody wdzięczności możemy dziś obserwować – jak widzimy – każdy dobry uczynek spotka zasłużona kara.
  Pomijam debilne ataki na Kościół i chrześcijaństwo podpierające się bredniami z podręczników do historii pisanych przez matkę Michnika, bo trzeba by na to poświęcić zbyt wiele czasu.

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2019 o 09:37
  Permalink

  W końcu się na Tobie ludzie poznali. Szkoda, że tak późno, ale na pozera zawsze przychodzi kryska.

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2019 o 10:11
  Permalink

  Powiedz (napisz), że to powyżej był efektem zbyt dużej dawki alkoholu. I przestań myśleć, że ktoś na poważnie odbiera te wypociny. W wyborach samorządowych mieszkańcy pokazali co o Tobie sądzą. Ile miałeś głosów-5 ? ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *