Derby na remis

W niedzielę 3 listopada br. na łaskim stadionie przy CSiR rozegrano derbowe spotkanie pomiędzy zajmującym ostatnie miejsce w lidze MULKS Łask, a dobrze radzącym sobie na  A-klasowych boiskach –  Rokitą Rokitnica (ósme miejsce po 12 kolejkach).

Początek meczu wyrównany, obydwa zespoły próbowały narzucić swój styl gry, która toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po dwudziestu minutach spotkania, przewagę uzyskali goście, którzy raz po raz zagrażali bramce MULKS-u. Jednak ich strzały mijały światło bramki lub brakowało ostatniego kluczowego podania otwierającego drogę do bramki. Najlepszą okazję goście zmarnowali w 24 minucie, kiedy to napastnik Rokity znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale musiał uznać wyższość naszego golkipera Krzysztofa Szaflika. Swoje okazje zmarnowali również łaskowianie, którzy dwukrotnie przed przerwą nie potrafili pokonać bramkarza gości, strzelając z piątego metra wprost w jego ręce.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i pomimo okazji z jednej jak i z drugiej strony mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podział punktów może zadowolić jedynie przyjezdnych, którzy zachowali 8 miejsce w lidze mając na koncie 20 punktów, natomiast MULKS z 6 punktami wraz z Ustkowem zamykają A-klasową tabelę.

Kolejne spotkanie łaskowianie rozegrają 10 listopada z Pogoń Ekolog II Zduńska Wola.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *