Akcja „Znicz 2019”. Będą wzmożone kontrole drogowe.

 

Dzień Wszystkich Świętych dopiero jutro, ale już dziś rozpoczęła się akcja „Znicz 2019”, która potrwa do 3 listopada. W rejonach cmentarza, jak również na drogach tranzytowych należy spodziewać się wzmożonego ruchu oraz utrudnień. Wcześniej zapadający zmrok i zapowiadane niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze policji w całym kraju apelują do kierowców o szczególną rozwagę.

Akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się już dziś 31 października i potrwa do 3 listopada, do dnia w którym odwiedzający groby swoich bliskich będą wracać do swoich domów.  Policjanci w tym okresie będą kontrolować przede wszystkim rejony cmentarzy, kierować ruchem oraz w miarę możliwości wskazywać miejsca pobliskich parkingów.

Mundurowi, jak co roku będą sprawdzać nie tylko trzeźwość kierowców, ale również kontrolować przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze apelują do podróżujących, aby zwracać szczególną uwagę na pieszych i pozostawiać samochody w miejscach wyznaczonych – nie powodujących utrudnień i zagrożenia bezpieczeństwa.

Przestrogą dla kierowców są statystyki podsumowujące akcję Znicz z ubiegłego roku, gdzie w skali kraju doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 502 zostały ranne. Dzięki kontroli policjantów zatrzymano 1299 nietrzeźwych kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *