Korab pewnie zmierza po awans.

To był już szósty przedostatni mecz rozgrywek sieradzkiej klasy B grupy III. UMKS Korab Łask jako gospodarz w dniu 13.10.2019 r. podejmował jako gospodarz wicelidera, drużynę LKS WOLA BĘDKOWSKA, która po pięciu spotkaniach zajmowała drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku inicjatywę przejęli gospodarze, którzy z rozwagą i dużym skupieniem rozgrywali piłkę w środkowym polu tak, aby nie dać możliwości przeciwnikowi jej przejęcia. I już w 26 minucie mamy tego rezultaty. Mamy doskonałe zagranie Gracjana MICHALSKIEGO, który wyprowadza piłkę pod bramkę przeciwnika, podaje do Bartosza NEBELSKIEGO a jemu nie pozostało nic innego jak z bliskiej odległości wpakować piłkę do siatki rywali (1-0).

To jednak nie koniec dobrych akcji w tej połowie w 36 minucie Borys Karaś po raz drugi pokonuje Piotra Stachowiaka, golkipera gości. Asystę przy tym golu zalicza Rafał KUCHARSKI i prowadzimy już 2-0. Końcowe minuty pierwszej połowy dają się we znaki i gospodarzom i przeciwnikom, walka o piłkę się zaostrza czego potwierdzeniem jest fakt, że 40 minucie oglądamy żółtą kartkę dla gospodarzy. Kończymy pierwsze 45 minut bez zmiany rezultatu i schodzimy na przerwę prowadząc dwoma golami.    Druga połowa to również sporo walki, ale nikt nie spodziewał się, że będzie łatwo w tym meczu. Wchodzimy w drugie 45 minut z przewinieniem indywidualnym oraz kolejna żółta kartka dla 48’ Gracjana Michalskiego (faul). UMKS Korab Łask nie rezygnuje jednak z dalszych ataków a trener dokonuje kilka zmian. Daje to wspaniałe rezultaty w 75 minucie na 3-0 podwyższa Kuba SĘCZKOWSKI. Asystę przy tym golu zalicza Sebastian STĘPIEŃ. W 79 wynik meczu ustala Kuba Sęczkowski, którego strzał trafia w obrońcę, odbita piłka myli bramkarza i po raz czwarty dziś ląduje w siatce przeciwnika (4-0). Takim wynikiem kończymy rywalizacje z drużyną LKS z Woli Będkowskiej.    Po szóstej kolejce umacniamy się na pozycji lidera sieradzkiej klasy B. Korab Łask zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 18 pkt., stosunek bramek (29-3). Na obecną chwilę bramkarza Korabia, Cezarego ZNOJKA (bardzo dobre interwencje w tym spotkaniu) rywale zdołali pokonać celnym strzałem jedynie trzy razy, lecz i to nie wpłynęło na żaden wynik meczu.

Brak remisów i porażek pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość, ale też daje motywacje przed rundą wiosenną. UMKS KORAB ŁASK małymi krokami kroczy po awans do sieradzkiej A Klasy. (http://ukorablask.futbolowo.pl)

Źródło: UMKS Korab Łask