Prawybory: Prawo i Sprawiedliwość z dużą przewagą

W niedzielę 6 października br., w Wieruszowie, politycy wszystkich ugrupowań, mieli okazję zaprezentować swoje osoby  oraz przekonać do siebie wyborców, którzy nie byli jeszcze zdecydowani na kogo oddadzą swój głos za tydzień 13 października. Nie dziwi więc fakt, że do Wieruszowa przyjechali czołowi politycy.
Wśród nich znaleźli się Joanna Lichocka, Paweł Rychlik, Tomasz Rzymkowski, Cezary Tomczyk, Paweł Kukiz czy Grzegorz Schetyna.

Prawybory, które odbyły się tego dnia w Wieruszowie, ze zdecydowaną przewagą wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 46,5 procent spośród wszystkich głosujących. Drugi wynik należał do Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), na którą oddano 23,49 procent głosów. Trzeci wynik uzyskała Lewica, zdobywając 13,08 proc. głosów.

Gdyby wynik prawyborów promował ugrupowania do objęcia mandatów, to w ławach poselskich usiedli by również politycy PSL (7,86 proc.) oraz Konfederacja (7,02 proc.).

Poza parlamentem znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy, który nie przekroczyli progu wyborczego otrzymując jedynie 2,05 proc. głosów. 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *