Zwycięstwo na inaugurację rozgrywek. Prezenty dla Lipowskiego i Akimowa.

Lepszego początku rozgrywek II ligi kobiet, trener i zarazem solenizant nie mógł sobie wymarzyć. Zawodniczki Łaskovii w swoim pierwszym meczu sezonu, na własnym parkiecie pokonały drużynę ze stolicy ESPES Sparta Warszawa 3:1.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla naszych zawodniczek, które szybko zdobyły 5 punktową przewagę, której nie oddały do końca seta, wygrywając 25:16.

W drugim secie to przyjezdne narzuciły swój styl gry, uciekając Łaskovii na trzy punkty. Gospodynie co prawda w kluczowej fazie doskoczyły do rywalek, ale nie wymuszone błędy w końcówce seta sprawiły, że warszawianki doprowadziły do remisu

Kolejne dwa sety to popis gry siatkarek z Łasku, które w każdym elemencie były zdecydowanie lepsze od rywalek. Znakomicie funkcjonował blok, przez który nie mogły przebić się przyjezdne. Piłki po atakach łaskowianek lądowały w boisku Sparty, lub obite o blok trafiały na aut. Trzeci i czwarty set to pewne wygrane naszych zawodniczek 25:18 i w całym meczu 3:1.

Zwycięstwo nad Spartą to duża niespodzianka dla kibiców i znakomity (spóźniony) prezent dla trenera Bogdana Lipowskiego, który w lutym tego roku obchodził 60 urodziny. Po meczu został obdarowany przez swoje podopieczne oryginalnym tortem oraz szampanem.

Przed spotkaniem, siatkarki naszego zespołu wręczyły również prezent swojemu najwierniejszemu kibicowi Sławkowi, który spotkań Łaskovii rozgrywanych w Hali Powiatowej nie opuszcza. Sławek w prezencie otrzymał od dziewczyn piłkę z podpisami wszystkich zawodniczek.

Na meczu inauguracyjnym nie zabrakło również samorządowców, którzy wiernie kibicowali naszym siatkarkom. Swoim dopingiem Łaskovię wspierali Wiceburmistrz Łasku Lidia Sosnowska, Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Robert Szczepaniak oraz Radni Rady Miejskiej Przemysław Urban, Andrzej Mara i Rafał Szymczyk.

Łaskovia Łask – ESPES Sparta Warszawa 3:1
(25:16, 23:25, 25:18, 25:18)

Skład Łaskovii: Nina Chojnacka, Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn, Paulina Krześlak (libero), Ada Filipowicz (libero) oraz Dominika Skoneczna,  Daria Kaczmarek, Linda Świątczak, Karolina Rejmończyk; trener Bogdan Lipowski

 

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *