Trzy punkty na początek. UMKS Korab Łask rozpoczął walkę o awans do A-klasy.

Nie zakładali innego scenariusza jak zdobycie trzech punktów gracze UMKS-u jadąc na inauguracyjny mecz do drużyny z Wrońska. Nie ma co ukrywać też, że celem naszej drużyny jest awans do klasy A i inny wynik sportowy na koniec sezonu odbierany będzie jako porażka i chyba spora niespodzianka.

Jako pierwszych rywali los przydzielił nam drużynę LZS Wrońsko, która rozgrywa swoje domowe mecze na boisku w Rychłocicach. Początkowo mecz ten zaplanowany na II kolejkę, ale został przełożony z 15 na 1 września. Równo z o godzinie 15.00 na wspomnianym boisku w Rychłocicach zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Już od pierwszej minuty to Korab uzyskał przewagę, na boisku czego potwierdzeniem był szybko zdobyty gol. W dośrodkowaniu na bramkę gospodarzy najprzytomniej zachował się nasz obrońca Piotr Jóźwiak i głową pokonał bramkarza z Wrońska. Niestety gospodarze szybko doprowadzają do wyrównania. Jeden z wyróżniających się graczy Wrońska, zawodnik z numerem 20, ogrywa naszego obrońcę i strzałem po ziemi pokonuje Czarka Znojka. Błąd przy tej bramce popełnia Piotrek Jóźwiak, co działa na niego bardzo mobilizująco. Kilka minut później ponownie zapędza się On pod bramkę rywali i w podobnej sytuacji jak ta z 9 minuty przyjmuje piłkę i tym razem mocnym strzałem nogą z 10 metra po raz drugi pakuje piłkę do siatki. Pomimo kilku dobrych okazji nie podwyższamy już wyniku i na przerwę schodzimy, prowadząc 1-2.

Drugą połowę zaczynamy bez zmian w składzie. Obraz gry nie zmienia się i to nasza drużyna prowadzi grę i dominuje na boisku. Rywale ograniczają się tylko do sporadycznych ataków. Skuteczność jednak w tym dniu nie była mocna stroną zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Tłumaczyć to można upałem, jaki mocno dawał się we znaki zawodnikom. Kropkę nad i stawia w niedzielnym spotkaniu Rafał Kucharski, który pokonuje golkipera LZS-u Wrońsko w 70. Doskonałym podaniem popisał się w tej akcji Konrad Kmiecik. Kilka chwil wcześniej w polu karnym w podobnej sytuacji faulowany był Jakub Sęczkowski,jednak arbiter tego meczu z jakiegoś powodu nie użył gwizdka…W międzyczasie trener Siębor dokonał kilku zmian i na boisku pojawili się Sebastian Stępień, debiutujący w UMKS Dawid Jóźwiak oraz Dawid Sęcio i Krzysztof Nagrodzki.

Podsumowując, zdobywamy na inaugurację ważne trzy punkty, co w przypadku naszej drużyny powinno być koniecznością. Brakowało skuteczności i czasami zgrania, ale jak to mówią…Pierwsze koty za płoty.

LZS WROŃSKO – UMKS KORAB ŁASK
1 – 3 (1-2)

0 – 1 9 min. Piotr JÓŹWIAK
1 – 1 15 min. LZS Wrońsko
1 – 2 21 min. Piotr JÓŹWIAK
1 – 3 70 min. Rafał KUCHARSKIUMKS KORAB: Znojek – Jóźwiak P., Pabisiak, Dudziński, Peflik – Bednarek (78′ Jóżwiak D.), Nebelski, Klocek (k), Karaś (80′ Nagrodzki) – Sęczkowski (65′ Stępień), Kucharski (73′ Sęcio).

/Kris/

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *