Burmistrz znów obraża i poniża

Na początku bieżącego roku, zaraz po wyborach samorządowych i reelekcji Gabriela Szkudlarka na fotel burmistrza, w Panoramie Łaskiej ukazał się artykuł, który ugodził dobre imię mieszkańców Łasku, którzy delikatnie mówiąc nie są zadowoleni z rządów Burmistrza. Generalnie mają do tego prawo. Ale nie dla naszego Włodarza! Wtedy oberwało się Panu T. i „tej Pani z rynku”. Za co? Za krytykę Burmistrza.

Nie minęło wiele czasu i Burmistrz znów nie wytrzymał i na ramach miesięcznika, w swojej rubryce zwanej „Zdaniem Burmistrza” nie pozostawił suchej nitki na radych Klubu Zjednoczonej Prawicy. A tylko dlatego, że mieli odwagę skrytykować zaniedbany rynek na Placu 11 – Listopada i zaproponować zmiany, które ich zdaniem poprawiłyby wygląd centrum naszego miasta. Radni opozycji złożyli wniosek o zabezpieczenie środków na oświetlenie bożonarodzeniowe oraz kwiaty, które miałby nadać nowy, lepszy wygląd i rozweselić betonowy rynek. Kwotę, o którą wnioskowali u Burmistrza, to całe 16.000 złotych. 

Włodarz w swoim artykule nazwał radnych Klubu Zjednoczonej Prawicy, biednymi ludźmi rozbitymi przez życie, a następnie wytknął im brak wiedzy, co do kosztów dekoracji bożonarodzeniowej twierdząc, że 10.000 zł, o które wnioskowali to kwota niewystarczająca  (bombka bożonarodzeniowa dwa lata temu kosztowała 24 tys.).

Na komentarz radnych prawicy nie trzeba było długo czekać, na swoim profilu społecznościowym napisali:

W aktualnym wydaniu Panoramy Łaskiej Burmistrz Gabriel Szkudlarek opublikował artykuł dotyczący rzekomych ataków i szykan przez mieszkańców naszego miasta na jego osobę. Czytamy, tu cytat o: „biednych ludziach rozbitych przez życie”, którzy zazdroszczą sukcesu w zarządzaniu gminą. Drodzy mieszkańcy pochylmy się chwilę nad owymi sukcesami. Zastanawiamy się, czy Burmistrz miał na myśli wodociąg w Rokitnicy i Aleksandrówku. Czy może w opinii włodarza woda płynąca z kranów to dobrodziejstwo lub wyróżnienie? Może chodzi o kąpielisko „Zajączek”, gdzie od 12 lat prowadzone są badania pod inwestycję, a nowoczesnego miejsca odpoczynku i rekreacji dla łaskowian jak nie było, tak nie ma? Może nasz gospodarz miał na myśli wyjątkowo wysokie ceny mediów w Łasku? Ciężko stwierdzić.
O wieloletnim umarzaniu podatku tym samym podmiotom gospodarczym działającym na terenie naszej gminy, podczas gdy na wsiach brakuje asfaltu oraz oświetlenia Burmistrz niestety nie wspomina…”

Prawy człowiek, za jakiego uważa się Gabriel Szkudlarek, w swoim felietonie nie pokusił się nawet o podanie nazwisk radnych, którzy raczyli wystąpić do niego z wnioskiem o zabezpieczenie środków. Być może radny działacz sportowy (Andrzej Mara), pani nauczycielka (Justyna Kmiecik-Pasternak), radny wiejski (Stanisław Bordowicz) oraz radny kierowca w powiecie (Rafał Szymczyk), z racji wykonywania swoich zawodów, nie zasługują na szacunek piastującego fotel burmistrza.

Patrząc na aktywność i pomysły radnych opozycji i niechęć do nich naszego włodarza, zapowiada się ciekawa kadencja. Po raz pierwszy od 12 lat, burmistrzowi wyrosła opozycja, która nie boi się pytać, krytykować i wychodzić z własnymi inicjatywami, co nie do końca jest na rękę Szkudlarkowi.

Działaniom  Burmistrza oraz aktywnych radnych Prawicy będziemy się bacznie przyglądać.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *