Zdaniem mieszkańców: Domy z betonu.

Martyna Jakubowicz śpiewała, że „w domach z betonu nie ma wolnej miłości”. W zabetonowanej głowie święcie wierzącej w swą nieomylność nie ma miejsca na kreatywność, na pomysły, na polepszenie funkcjonowania miasta. A każda inicjatywa będzie torpedowana i wyśmiewana. Struktura betonu na pierwszy rzut oka jest twarda, mocna i jednolita. Lecz jest jeden czynnik, który z upływem lat jest w stanie skruszyć beton, tym czynnikiem jest woda. Przepraszam wszystkich za ten obrazowy opis, ale nie da się bez zastanowienia przejść obok takich bredni publikowanych na łamach „Panoramy Łaskiej”.

Od lat w Łasku układ był taki, że władza robiła, co chciała i jak chciała, gdyż bezwolna Rada Miasta jak klakierzy w teatrze klepała wszystko, co zrodziło się na Warszawskiej. Na szczęście troszkę się to zmieniło i do rady weszli ludzie, którym na rozwoju miasta zależy. Nie siedzą, nie patrzą tylko chcą coś zrobić. Jednocześnie stanowią swoisty bufor, gdyż teraz władza musi się liczyć z ich zdaniem. Oczywiście władza ma przewagę, gdyż za pieniądze mieszkańców miasta i gminy wydawana jest gazetka, w której zawsze można kogoś poniżyć i obsmarować, a na koniec napisać „pieśń” jak to ludzie chodzą i pytają. Jak władza to wytrzymuje?

Pamiętam jak dziś jeszcze w poprzednich kadencjach władza narzekała, że do niej żadne informacje nie wpływają. Że „ona” władza chciałaby, aby było więcej inicjatywy. No i mamy inicjatywę, ale hola, hola nie o to władzy chodziło. Władzy chodziło o to, aby inicjatywa spływała do niej w zaciszy gabinetu, tak, aby władza mogła czerpać z pomysłów i głosić swój sukces intelektualny. Ale zostawmy to. Nie wiem jak państwo, ale ja już mam po dziurki w uszach słuchania, jaki to mamy wspaniały rynek, jak tam ładnie bawią się dzieci, młodzież i dorośli. Jak to organizowane są pielgrzymki z okolicznych miast, aby tylko chwilę posiedzieć w zaciszu „cudownej i wyrafinowanej betonowej kompozycji”. Przypomnę grzecznie tylko władzy, że w mieście i gminie jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Przypomnę też zobowiązanie władzy na uruchomienie kuchni dla dzieci, która to do dziś nie została uruchomiona, a rok szkolny tuż, tuż. I jak teraz władza stanie oko w oko z rodzicami i dziećmi? I co władza powie, sorry taki mamy klimat. Kuchni nie będzie.

Przypomnę także władzy, że inwestycje mamy najdroższe w regionie, tak jak wodę, śmieci itp. Dla przykładu, remont zaplecza socjalnego w CSiR w Łasku kosztował tyle, że szybciej i taniej byłoby zburzyć stary budynek i postawić nowy od podstaw. Aby ktoś nie odniósł mylnego przeświadczenia, że bredzę proszę przejechać się po okolicznych miejscowościach gdzie niejednokrotnie zrobiono podobną inwestycję lepiej i taniej. Uzupełnię tylko, że nasza inwestycja nie zawierała w sobie wyposażenia. Może jest to też dobry moment aby przypomnieć, że w Łasku nie rozwiązano od lat kwestii mieszkaniowej, że ludzie mieszkają w azbestopodobnych barakach pamiętających lata 50-te. Przypomnę także, że władza tak chełpiąca się własnymi sukcesami nie jest w stanie zadbać o podstawy egzystencji i wizerunek miasta. Łask aspiruje aby być miastem róży. Ale na litość boską, gdzie te róże są? Nie dość, że w rynku nie ma zieleni to jeszcze nie ma oznak różanego eldorado. Jedna jaskółka przy basenie wiosny nie uczyni. Szanowni Państwo, prawdą jest, że wszystkiego na raz się nie zrobi, bo pieniędzy jest tyle ile jest. Ale jak mówił klasyk próbować trzeba. Pozdrawiam.

/kedar/Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

2 myśli na temat “Zdaniem mieszkańców: Domy z betonu.

 • 31 sierpnia 2019 o 10:44
  Permalink

  Komentowanie tekstów burmistrza zwyczajnie zaczyna mnie obrażać. Są ludzie , którzy nadają się na liderów i tacy, którzy powinni za nimi teczki nosić. Są tez tacy, którzy dokonują wyborów bo się opłaci i , ciągle tacy, którzy wierzą, że coś się zmieni. Ci są w mniejszości, skutecznie deptani przez nieomylnych włodarzy.
  Zasada jest prosta: albo pomysł jest mój , albo żaden.

  Odpowiedz
 • 3 września 2019 o 09:17
  Permalink

  Nie mogę Cię czytać. Chciałeś zostać radnym, mieszkańcy wystawili Ci ocenę. Ile miałeś głosów, może do tego się odnieść.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *