Herosi innowacyjności w Sędziejowicach

Gmina Sędziejowice wraz z Delikatesami Centrum z Sędziejowic walczą o sprzęt pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców gminy.
Wraz z Delikatesami Centrum z Sędziejowic walczymy o sprzęt medyczny dla naszych mieszkańców w postaci dwóch defibrylatorów, które kiedyś, komuś z nas mogą uratować życie. Możemy również zakupić sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej, który wspomoże bezpieczeństwo trenujących piłkarzy GKS Sędziejowice. Chcemy również zakupić defibrylator szkoleniowy, który przekażemy PSP w Łasku, na którym to urządzeniu strażacy będą prowadzić szkolenia dla dzieci i młodzieży z powiatu łaskiego.

Projekt Herosi Przedsiębiorczości daje taką szansę. Jednak bez Was tego nie zrobimy. Jedyne co musicie zrobić to zarejestrować swojego maila na stronie w linku lub głosować przez facebooka. To zajmie tylko chwilę. Bardzo prosimy o codzienne głosowanie.

Pomysł proponowanego wsparcia to wyposażenie Gminnego Ośrodka Zdrowia w dwie sztuki defibrylatorów, które będą niosły pomoc w ewentualnej potrzebie mieszkańcom gminy Sędziejowice. Defibrylator może uratować życie, korzystać z niego może kilka kategorii wiekowych pacjentów – można je stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Z naszej wiedzy wynika, że w gminie nie ma takiego urządzenia i jego zakup do dwóch ośrodków zdrowia w gminie przyczyniłby się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Sędziejowice. Defibrylator to środek trwały. Jego amortyzacja potrwa 5 lat.
Część pozyskanej dotacji trafiłaby również do Gminnego Klub Sportowego w Sędziejowicach, którego działacze stworzyli Akademię Piłkarską i prowadzą treningi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z gminy Sędziejowice. Klub Sportowy promuje zdrowy styl życia przez sport i aktywność fizyczną, działacze tworzą dla najmłodszych mieszkańców gminy alternatywę dla cyfrowych form rozrywki: komputerów, tabletów czy konsol do gier.  Zakup sprzętu medycznego w postaci: zakup torby medycznej wraz z wyposażeniem podniósłby bezpieczeństwo przeprowadzanych treningów i możliwość szybkiej reakcji w razie zaistnienia urazu bądź wypadku podczas treningów. 

Defibrylator szkoleniowy przekazany zostałby do PSP w powiecie, której strażacy profesjonaliści, przeprowadziliby cykl szkoleń pierwszej pomoc przedmedycznej w szkołach podstawowych gminy Sędziejowice. Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat. Zamachy, katastrofy, wypadki. W tych ostatnich najwięcej ofiar jest na polskich drogach. Wielu z nas nie wie jak udzielić pierwszej pomocy. To ona może uratować komuś życie – pomóc przetrwać do przyjazdu karetki. Szkolenia takie od najmłodszych lat prowadzone w szkołach mogą zaprocentować w przyszłości. 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *