Radni chcą zieleni, Burmistrz nie chce zadłużać gminy.

Radni Klubu Zjednoczonej Prawicy Łask złożyli wniosek o zabezpieczenie środków na zasadzenie kwiatów i krzewów na Placu 11 Listopada oraz na dodatkowe oświetlenie bożonarodzeniowe. Łącznie radni wnioskowali o zabezpieczenie kwoty 16.000 zł. Pomysł radnych Zjednoczonej Prawicy nie przypadł do gustu Burmistrzowi, który stwierdził, iż donice z kwiatami mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci, a poza tym „rynek to nie park – ma tętnić życiem i tak się dzieje”.

Przed kilkoma laty w czasie rewitalizacji rynku, w przeciwieństwie do innych miast zachowano wszystkie drzewa, które dodatkowo zabezpieczono kamieniami z żywicą. Włodarz podkreślał, że łaski plac otrzymał I nagrodę na najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń publiczną w skali województwa jak i kraju (więcej można przeczytać w Panoramie Łaskiej z października 2014 roku). Być może z tego powodu Burmistrz nie chce wprowadzać zmian, skoro jury konkursowe uznało nasz rynek za najlepszy z najlepszych. A jak wygląda w rzeczywistości? Po kilku latach oddania do użytku rynku, nagrodzonego przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, trudno ocenić czy jury dziś przyznałoby po raz drugi nagrodę. Nasza wizytówka w centrum miasta pozostawia wiele do życzenia – uschnięta zieleń, zabrudzona płyta, czy odpadające oświetlenie zamontowane w płycie rynku.

Oświetlenie bożenarodzeniowe, również zdaniem Burmistrza jest wystarczające. Wyróżnia nas bombka z ławką oraz anioł przy Kolegiacie. Włodarz chciałby zainwestować większe środki na dekorację miasta, ale nie chce w sposób nieodpowiedzialny zadłużać gminy.

Zgadzamy się z Burmistrzem, że wszystkie inwestycje muszą być prowadzone odpowiedzialnie, ale czy kwota 16.000 zł na ulepszenie wizerunku rynku czy ustawienie choinki świątecznej z oświetleniem z prawdziwego zdarzenia nie są warte tych pieniędzy. Inwestycje te na pewno spotkałyby się aprobatą mieszkańców, którzy licznie, w szczególności podczas weekendów i różnego rodzaju imprez przybywają na Plac 11 Listopada.
A jakie jest zdanie mieszkańców Łasku? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Moim zdaniem Plac 11 Listopada jest:

View Results

Loading ... Loading ...

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Jedna myśl na temat “Radni chcą zieleni, Burmistrz nie chce zadłużać gminy.

  • 23 lipca 2019 o 16:58
    Permalink

    I co z tego, że projekt zdobył jakąś nagrodę skoro nie podoba się mieszkańcom. Rynek miasta jest przestrzenią publiczną i nie musi silić się na zdobycie statuetki „Oskara”. Jest dla mieszkańców, a nie dla niespełnionych zachcianek projektantów. Nasz odzwierciedla betonowe umysły włodarzy. Co do drzew, to akurat moje zdanie jest takie, że te krzywe i stare lipy należało usunąć, a w ich miejsce posadzić drzewa parkowe z rozłożystą koroną tak aby dawały cień w upalne dni (np. platany). Przykład takiej przestrzeni publicznej znalazłem będąc w Niemczech. Miejsce urbanistycznie zbliżone do naszego rynku, ale tam były piękne drzewa, trampolina dla dzieciaków (na poziomie) chodnika, kawiarenki od strony kamienic, a środek wykorzystany na wystawy, pokazy itp. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *