26. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej. Klasyfikacja końcowa.

W sobotę 20 lipca br. zawodnicy stanęli na starcie ostatniego, ponad 113 kilometrowego etapu wyścigu kolarskiego „Po ziemi łódzkiej”. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Sędziejowicach, Buczku i Łasku. I etap, który odbył się w Sędziejowicach, zwyciężył Jakub Byczkowski z grupy Dolny Śląsk. Drugi etap w Buczku na podobnym dystansie wygrał Estończyk Gleb Karpenko z grupy Estonian National Team. Najlepiej z Polaków w tym wyścigu wypadł Filip Biernacki z toruńskiej grupy, który jako piąty minął linię mety. Najkrótszy wyścig trzeciego dnia zmagań odbył się w Łasku, gdzie mogliśmy oglądać walkę o zwycięstwo pomiędzy grupą ośmiu kolarzy, którzy zdecydowali się na ucieczkę od peletonu i do końca wyścigu nie pozwolili się dogonić. Najszybszy na finiszu w tym dniu okazał się Niemiec Paul Groch, tuż zanim finiszował Radosław Lewandowski, a trzeci na mecie zameldował się Litwin Mantas Bitinas. Ośmioosobowa ucieczka utrzymała przewagę nad peletonem, która stopniała na ostatnich kilometrach z ponad minuty do 29 sekund.

Do ostatniego etapu w żółtej koszulce lidera przystępował Mantas Bitunas, który wyprzedzał minimalnie kolegę z drużyny Eitviliasa Azelisa o 8 sekund. Tuż za nimi ze stratą 10 sekund był Niemiec David Eppert. Najlepszy z Polaków Filip Biernacki, aby zwyciężyć musiał zniwelować stratę sięgającą 39 sekund.

Ostatni etap padł łupem Polaków, którzy jako pierwsi minęli linię mety, z 16 sekundową przewagą nad peletonem. Pierwszy finiszował Byczkowski Jakub, drugi był Noceń Maciej, a tuż za nim Kacper Majewski. Bitunas Mantas, był co prawda 35, ale utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę i zwyciężył klasyfikację generalną.