26. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej. Klasyfikacja końcowa.

W sobotę 20 lipca br. zawodnicy stanęli na starcie ostatniego, ponad 113 kilometrowego etapu wyścigu kolarskiego „Po ziemi łódzkiej”. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Sędziejowicach, Buczku i Łasku. I etap, który odbył się w Sędziejowicach, zwyciężył Jakub Byczkowski z grupy Dolny Śląsk. Drugi etap w Buczku na podobnym dystansie wygrał Estończyk Gleb Karpenko z grupy Estonian National Team. Najlepiej z Polaków w tym wyścigu wypadł Filip Biernacki z toruńskiej grupy, który jako piąty minął linię mety. Najkrótszy wyścig trzeciego dnia zmagań odbył się w Łasku, gdzie mogliśmy oglądać walkę o zwycięstwo pomiędzy grupą ośmiu kolarzy, którzy zdecydowali się na ucieczkę od peletonu i do końca wyścigu nie pozwolili się dogonić. Najszybszy na finiszu w tym dniu okazał się Niemiec Paul Groch, tuż zanim finiszował Radosław Lewandowski, a trzeci na mecie zameldował się Litwin Mantas Bitinas. Ośmioosobowa ucieczka utrzymała przewagę nad peletonem, która stopniała na ostatnich kilometrach z ponad minuty do 29 sekund.

Do ostatniego etapu w żółtej koszulce lidera przystępował Mantas Bitunas, który wyprzedzał minimalnie kolegę z drużyny Eitviliasa Azelisa o 8 sekund. Tuż za nimi ze stratą 10 sekund był Niemiec David Eppert. Najlepszy z Polaków Filip Biernacki, aby zwyciężyć musiał zniwelować stratę sięgającą 39 sekund.

Ostatni etap padł łupem Polaków, którzy jako pierwsi minęli linię mety, z 16 sekundową przewagą nad peletonem. Pierwszy finiszował Byczkowski Jakub, drugi był Noceń Maciej, a tuż za nim Kacper Majewski. Bitunas Mantas, był co prawda 35, ale utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę i zwyciężył klasyfikację generalną.

Klasyfikacja końcowa:

Klasyfikacja generalna:

 1. Bitinas Mantas – Lithuanian National Team
 2. Boucek Jakub – RBB Invest Force Cycling Team
 3. Azelis Eitvilas – Lithuanian National Team

Klasyfikacja punktowa:

 1. Byczkowski Jakub – Dolny Śląsk
 2. Boucek Jakub – RBB Invest Force Cycling Team
 3. Karpenko Gleb – Estonian National Team

Klasyfikacja aktywnych:

 1. Bitinas Mantas – Lithuanian National Team
 2. Matuzevicius Zygimantas – Lithuanian National Team
 3. Śliwka Daniel – ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex

Klasyfikacja 17 lat:

 1. Bitinas Mantas – Lithuanian National Team
 2. Eppert David – LV Brandenburg
 3. Steinmann Kieros – LV Brandenburg

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Lithuanian National Team
 2. LV Brandenburg
 3. Estonian National Team
Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *