Skrzynka skarg: Burdel za ponad 16 milionów złotych!

Szanowna Redakcjo,
Jakiś czas temu, Pan Burmistrz oraz Szanowna Rada uchwaliła dopłatę do wody w wysokości 50 groszy, co na pewno ucieszyło mieszkańców. Cieszę się, że młodzi Radni, jeszcze nie przesiąknięci starym układem, zmusili naszego Włodarza  do wywiązania się z obietnicy wyborczej. Mieszkańcy są im, jak również całej radzie, bardzo wdzięczni, gdyż uchwała przeszła jednogłośnie. Dopłata nie wielka, bo pokryje jedynie zaplanowane na 3 lata podwyżki, które również klepnęli jednogłośnie radni, ale poprzedniej kadencji. Należy pamiętać, że dopłaty zaplanowano dopiero na rok 2020, więc nie mamy jeszcze pewności, czy nie spowodują one, że Łask stanie się drugą Wenezuelą – jak powiedział na sesji przed podjęciem uchwały nasz Burmistrz Gabriel Szkudlarek.

I tu, mimo iż z naszym Włodarzem zgadzam się tylko w jednej kwestii, tzn. że nad każdą wydaną złotówką trzeba się bardzo mocno zastanowić i podjąć słuszną decyzję czy jest ona odpowiednio zainwestowana, również muszę przyznać mu rację, że miał nosa z tą Wenezuelą. Dziś na spacerze, po naszym pięknym mieście Łasku, chwilami czułam się jak w Wenezueli. Choć nigdy tam nie byłam, to na upamiętnionych przeze mnie fotografiach, dostrzegłam rażąco podobny obraz z tym co pokazywano w TV podczas protestów w Wenezueli. Oczywiście na ulicach Łasku w porównaniu z Wenezuelą, brakowało protestujących oraz wojska, ale „porządek” był bardzo, bardzo podobny. A mianowicie, wyłoniony ZWYCIĘZCA przetargu, na wywóz nieczystości, za kwotę ponad 16 mln złotych, funduje nam takie oto małe wysypiska (w załączniku zdjęcia) przy  budynkach wielomieszkaniowych. Wystarczy przy wietrze otworzyć pokrywę , wyrzucić swoje śmieci, a po chwili biegać po osiedlu za tym co wiatr wyrwał z pojemnika..

Zastanawiam się czy Burmistrz wychodzi czasami zza biurka, aby przyjrzeć się, czy te nasze, oglądane kilkukrotnie złotówki na pewno zostały dobrze zainwestowane i czy firmy, które wyłonione zostały  (oczywiście) w przetargu, dotrzymują warunków umowy. Rozumiem, że przepisy unijne, że tylko jedna firma w okolicy, że Włodarz ma związane ręce, że po konsultacjach z mieszkańcami w liczbie około 30-35 osób (tyle mniej więcej było na spotkaniu w Łdk), opłata od mieszkańca jest tą najbardziej oczekiwaną przez nas metodą rozliczania. Ale czy Pan Burmistrz Szkudlarek zainteresował się tym „burdelem”, który wita nas łaskowian każdego ranka, gdy wychodzimy rano do pracy, sklepu czy popołudniu na spacer? Może warto skontaktować się z monopolistą usuwającym odpady i spróbować wynegocjować korzystniejsze warunki (tak jak pisał Pan w liście do mieszkańców) lub zwrócić uwagę, że Wenezuela, tzn. Łask zaczyna tonąć w śmieciach za 17 zł miesięcznie za jednego mieszkańca. Myślę, że za 16 mln zł, można „uprosić” EKO-Region, aby zadbał o porządek przy naszych domach lub częściej wywoził nieczystości.

Uprzejmie proszę, aby Burmistrz oraz 21 radnych, zastanowili się co z tymi przyblokowymi wysypiskami zrobić.

Serdecznie pozdrawiam – mieszkanka Łasku Anna.

Co na to władza? My ze swojej strony na prośbę czytelniczki publikujemy i przesyłamy zapytanie w odpowiednie ręce.

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *