Które szkoły wybrali absolwenci w powiecie łaskim.

Szkoły średnie w tym roku muszą przyjąć podwójny rocznik, a mianowicie absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Dla pierwszych będą stworzone trzyletnie licea i czteroletnie technika, dla drugich czteroletnie licea i pięcioletnie technika.
Największa grupa absolwentów wybrała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku (Ekonomik). Chęć dalszej edukacji w tej placówce zgłosiło 218 uczniów (108 ze szkół podstawowych i 110 z gimnazjów). 161 uczniów wybrało I Liceum Ogólnokształcące, w tym 78 ze szkół podstawowych i 83 z gimnazjów.

Dość dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie, gdzie deklaracje złożyło 70 uczniów z powiatu łaskiego (32 z SP i 38 z gimnazjów). Najmniejsze zainteresowanie w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Tutaj 39 kandydatów wyraziło chęć dalszej edukacji (22 z SP i 17 z gimnazjów), wybierając różne specjalności i aby utworzyć wspólną klasę prawdopodobne będą musieli decydować się na zmianę kierunku.

Starosta Łaski Piotr Wołosz przypomina, że są to wyniki z pierwszej preferencji i po 16 lipca, czyli po ogłoszenia list zakwalifikowanych uczniów te liczby mogą się zmienić.

W sumie szkoły z powiatu łaskiego, łącznie z  Liceum Ogólnokształcącym w Kolumnie wybrało ponad 550 uczniów. Ostateczną liczbę uczniów poznamy 16 lipca br. a 25 zostanie ogłoszona liczba miejsc wolnych w poszczególnych placówkach.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *