7. Festiwal Róż za nami

W miniony weekend w Łasku odbył się 7. Festiwal Róż. Organizatorem imprezy jak co roku był Urząd Miasta Łask oraz Stowarzyszenie Miłośników Łaskiej Róży. Festiwal rozpoczął się w sobotę od konferencji, która odbyła się w Łaskim Domu Kultury. Sympatycy, hodowcy oraz wszyscy amatorzy królowej kwiatów, mogli wysłuchać wykładów przybyłych na tę okoliczność zaproszonych gości.

W niedzielę rozpoczęto od uroczystego otwarcia Ogrodu Różanego na osiedlu Przylesie w Łasku. Następnie łaskowanie pojawili się na placu 11 Listopada, gdzie odbył się piknik, podczas którego hodowcy udzielali porad dotyczących pielęgnacji róż. Wielkie otwarcie drugiego dnia festiwalu rozpoczęło się wręczeniem honorowej patronce Festiwalu – pochodzącej z Łasku Grażynie Błęckiej – Kolskiej, medalu „Zasłużony dla miasta Łasku”.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród w konkursach, które otrzymali: Mariusz Sobieszek – „Złota Róża z Łasku”, Bogdan Nowak – nagroda publiczności. Nagrodę specjalną – suknię zaprojektowaną przez Dom Mody Teresy Kopias – dla głosujących w konkursie otrzymała Pani Gabriela z Wieruszowa.

Po wręczeniu nagród na scenie odbyły się występy artystyczne, podczas których zgromadzeni mogli wysłuchać koncertów m.in. kapeli FAKIRY, Janka Szkudlarka Collective, Mareka Kądzieli LDZ Art. Ensemble oraz gwiazdy wieczoru zespołu EABS.

W tym samym czasie na placu odbywały się imprezy towarzyszące – gotowanie zupy różanej z Kołami Gospodyń Wiejskich, zawody rowerowe dla dzieci, parada bryczek oraz oczywiści warsztaty folklorystyczne, w których chętnie uczestniczyli mieszkańcy Łasku

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *