„Światełko” dla Szymonka

W całej Polsce ludzie jednoczą się, by uczcić pamięć zmarłego we wtorek Szymonka. Dziecko trafiło do szpitala z powikłaniami po podaniu szczepionki przeciwko pneumokokom. Od kilku miesięcy rodzice walczyli, by lekarze zgodzili się na próbę leczenia poza szpitalem. We wtorek miało się odbyć konsylium, jednak jego godzina została przesunięta i decyzja o odłączeniu aparatury została podjęta przed przyjazdem rodziców. Lekarze nie uszanowali woli rodziców, nie dali szansy pożegnać się z dzieckiem. Polska jest wstrząśnięta.

Dzisiaj w Łasku zapalone zostały znicze, a symboliczne baloniki poleciały wysoko do nieba. „Światełko” dla Szymona ma odbyć się w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 przed kościołami w całej Polsce. Także w naszym powiecie.
LINK: SzymonkuWalcz

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Jedna myśl na temat “„Światełko” dla Szymonka

  • 22 czerwca 2019 o 11:02
    Permalink

    Piękna inicjatywa w tak trudnej a wręcz dramatycznej sytuacji. Szymon to niestety nie pierwsze dziecko w Polsce z takimi powikłaniami. Trzeba się zastanowić czy w naszym kraju coś takiego jak Ministerstwo Zdrowia jeszcze istnieje. Urząd ten zamiast dbać o nas a w szczególności dzieci, bo to przyszłość naszego narodu aplikuje im takie rzeczy. Zamiast wybierać produkty bezpieczne i najwyższej jakości aplikuje się tani syf (bo tani). Co najlepsze jest to przymus administracyjny, obarczony karą grzywny, a systemu odszkodowawczego brak. Często produkty te dopuszcza się do użytku na podstawie przepisów o klęsce żywiołowej, bez jakichkolwiek badań. Urzędnicy MZ twierdzą, że to bezpieczne i najlepiej przebadane preparaty – tymczasem żadna instytucja „pro zdrowotna” w Polsce nie posiada takich badań, a najtragiczniejsze jest to że w razie potrzeby badania takie przeprowadza producent według własnych zasad – gdzie tu logika? Kto w dzisiejszych czasach sam na siebie donosi i pozwala sobie ponieść ogromne straty z wycofaniem i utylizacją części towaru oraz nałożeniem na siebie kar i milionów odszkodowań. W krajach gdzie jest dowolność rocznie lekarze zgłaszają od kilkuset do kilku tysięcy NOP a w Polsce może kilka. Tak dba się o obywateli.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *