Siatkarki Łaskovii powołane do kadry Polski U-13

Martyna Bulzacka oraz Karolina Kulczyńska otrzymały powołanie do kadry Polski rocznika 2007. Zgrupowanie odbędzie się w lipcu w Białej Podlaskiej.
Młode, obiecujące 12 – letnie siatkarki, to wzorowe uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łasku. Martynka swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła mając niespełna osiem lat, natomiast Karolina, niespełna 10 lat. Początki dziewcząt bywały trudne, Karolina myślała nawet o rozstaniu z siatkówką, ale dzięki rodzicom i koleżankom z zespołu pozostała w drużynie i dziś wraz z Martyną Bulzacką, Martyną Michalak, Hanią Puchałą i Anią Martynowską tworzą team, który w ogólnopolskich turniejach odnosi sukcesy.
O siatkarskich początkach dziewcząt, ich wzlotach i upadkach opowiedziała nam trener Martyny i Karoliny, Maja Lipowska.

Jestem bardzo dumna z Martynki i Karoliny i cieszę się, że zostały wyróżnione powołaniem do Kadry Polski rocznika 2007. Nie powiem jednak, że od początku się na to zapowiadało. Początki były oczywiście trudne. Martynka zaczęła przygodę z siatkówką dość wcześnie i pierwsze mecze to była walka z samym sobą, a nie z przeciwnikiem. Każdy serw, który przeszedł na drugą stronę przynosił tyle radości, co dla niektórych drużyn wygrany mecz. Przyjeżdżając na turniej w kategorii „dwójek” 3 lata temu, część z trenerów podśmiewała się z naszych dziewczynek, które na stojąco przechodziły pod siatką, po co my tu z nimi przyjechaliśmy. Jednak one nie zważały na wyniki i z zawziętością przychodziły na każdy kolejny trening, dając z siebie ile tylko mogły. Karolina dołączyła do grupy rok później. Była dość silną, wysoką dziewczynką, ale niestety nie chciała współpracować z koleżankami, tylko wybrała taktykę grania „na raz”. Podczas turniejów, na których Martynka wraz z koleżanką z pary, Martynką Michalak, zachwycały publikę swoją techniką i poruszaniem się po boisku, Karolina brnęła przez zawody niczym tenisistka, oddając każdą piłkę prosto na drugą stronę siatki, nic sobie nie robiąc z obecności koleżanki z jej zespołu. Karolina w pewnym momencie przestała robić postępy i nawet chciała odejść z drużyny. Na szczęście rodzice w porę zadziałali i wspólnie namówiliśmy ją na dalsze trenowanie. Myślę, że chyba teraz tego nie żałuje. Uważam, że jedną z lepszych rzeczy, które mogły się jej przytrafić to kolejny sezon, w którym grała z Anią Martynowską. Nasza „Anka” mimo że mierzyła około 140 cm, zawsze zostawiała całe serducho na boisku. Nie wiem jak to zrobiła, ale namówiła Karolinę na wyprowadzanie akcji na dwa lub trzy, dzięki czemu zakończyły sezon jako brązowe medalistki województwa łódzkiego. Dla Martyn sezon był jeszcze lepszy, ponieważ zwyciężyły Ligę Mini 2018, a w finale wojewódzkim Kindera uległy tylko zespołowi z Aleksandrowa Łódzkiego. Po wygranym bratobójczym półfinale, wiedziały już, że pojadą na Mistrzostwa Polski do Zabrza, o czym rok wcześniej mogliśmy tylko marzyć.

Dziewczynki bardzo dobrze rozumiały się na boisku, miały jednak jeden mankament, przeciętne warunki fizyczne. Martynka Bulzacka mimo że w naszej drużynie była bardziej ofensywną zawodniczką, wzrostem przypominała zawodniczki obrony z większości najlepszych zespołów. Jednak jej dynamika, skoczność i przede wszystkim spryt powodowały, że była równie skuteczna w zdobywaniu punktów, co dziewczynki o głowę od niej wyższe. Sezon 2018/2019 był dla dziewczyn jeszcze szczęśliwszy. Po połączeniu sił w kategorii „trójek” powstał bardzo fajny zespół, który z każdego turnieju przyjeżdżał ze złotym lub srebrnym medalem. Dziewczynki bardzo dobrze się uzupełniają na boisku, ale ich największą siłą jest talent do pracy. Nie trzeba ich specjalnie mobilizować do prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Karolina z Martynką wraz z pozostałymi dziewczynkami z 2007 stanowią prawdziwy zespół i dzięki temu na pewno jeszcze wiele osiągną – trener Maja Lipowska.

Gratulujemy dziewczętom powołania do kadry Polski i z niecierpliwością czekamy na informację ze zgrupowania, a trener Mai życzymy kolejnych wychowanek z powołaniami na kadrę Polski.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *