Całą noc będą pilnować szkół

Seria alarmów bombowych w szkołach średnich, w których odbywają się egzaminy maturalne, spowodowała pełną mobilizację służ mundurowych. Nie tylko w powiecie łaskim ale w całej Polsce, szkoły w których odbędą się jutro kolejne egzaminy, będą pilnowane i obserwowane przez całą noc, przez funkcjonariusz policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. W Łasku mundurowi obserwują wszystkie placówki.

Powodem są maile, które zostały wysłane do prawie 700 szkół (w tym również ZSO w Łasku), w których miały odbywać się matury. Wiadomości zawierały informacje o podłożeniu bomb. W pierwszym dniu egzaminów z tego powodu ewakuowano w całej Polsce ponad 6 tysięcy osób.

Nie wiadomo, czy jest to jednorazowa akcja czy potrwa do zakończenia egzaminów maturalnych.

Dla „dowcipnisiów”, którzy stoją za całą tą akcją przypominamy art. 224a kodeksu karnego:

„Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *