Całą noc będą pilnować szkół

Seria alarmów bombowych w szkołach średnich, w których odbywają się egzaminy maturalne, spowodowała pełną mobilizację służ mundurowych. Nie tylko w powiecie łaskim ale w całej Polsce, szkoły w których odbędą się jutro kolejne egzaminy, będą pilnowane i obserwowane przez całą noc, przez funkcjonariusz policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. W Łasku mundurowi obserwują wszystkie placówki.

Powodem są maile, które zostały wysłane do prawie 700 szkół (w tym również ZSO w Łasku), w których miały odbywać się matury. Wiadomości zawierały informacje o podłożeniu bomb. W pierwszym dniu egzaminów z tego powodu ewakuowano w całej Polsce ponad 6 tysięcy osób.

Nie wiadomo, czy jest to jednorazowa akcja czy potrwa do zakończenia egzaminów maturalnych.

Dla „dowcipnisiów”, którzy stoją za całą tą akcją przypominamy art. 224a kodeksu karnego:

„Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *