Zakończenie roku szkolnego w I LO bez wychowawców

26 kwietnia br. w szkołach ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych, którzy już 6 maja przystąpią do egzaminu dojrzałości. Uczniowie ostatnich klas, otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a najlepszym zostały wręczone nagrody.

Niestety, nie wszyscy uczniowie mieli okazję w tym ważnym dla nich dniu spotkać się ze swoimi wychowawcami. Ze względu na trwający w tym dniu strajk w I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku, na uroczyste zakończenie roku przybyli jedynie Dyrektor Małgorzata Ziarnowska, Wicedyrektor Elżbieta Komorek oraz Pani Gabriela Wojtczyk, która jako jedyna z wychowawców była w tym dniu obecna na sali. Na uroczystość przybyli również, Wiceburmistrz Łasku Lidia Sosnowska, członkowie zarządu Powiatu Łaskiego Barbara Potasiak, Robert Szczepaniak oraz radna sejmiku województwa łódzkiego Dorota Więckowska. Pozostali wychowawcy czekali na swoich uczniów w klasach, gdzie wręczyli świadectwa ukończenia szkoły.

Zapytaliśmy młodzież z I LO co sądzą o zaistniałej sytuacji.

Jest mi trochę przykro, że uczy się nas kultury i szacunku, a następnie się nas lekceważy w takim dniu – maturzystka

Szkoda, że tak nas potraktowano. Przecież my nie mamy nic wspólnego z tym co się dzieje. Miałem nadzieję, że jednak w tym dniu osoba, która na co dzień nas uczy jak postępować zachowa się inaczej i będzie razem z nami – maturzysta

Nie wiem jak było w innych szkołach, ale w naszej, nauczyciele pokazali nam, że jednak nie jesteśmy najważniejsi. Nie wiem jaki był powód takiego zachowania, ale z informacji w TV wiadomo, że chodzi o pieniądze – maturzysta.

Czy na pewno chodzi o pieniądze? Niekoniecznie, gdyż jedna z nauczycielek poinformowała na swoim profilu portalu społecznościowego, że się tego spodziewała:

Straciłam na strajku ok 1300 zł. Wiedziałam, że tak będzie, kiedy do niego przystępowałam” – poinformowała nauczycielka I LO.

A pieniądze, których nie zarobiłam, mogą sobie wsadzić w sam środek ……. d….y!!! – jak na pedagoga przystało, zakończyła swoją wypowiedź, pozdrawiając jeszcze łamistrajków i życząc im wspaniałej atmosfery w pracy.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *