Chrząstawa w potrzebie! Zebrano już ponad 10 tys. złotych.

LZS Chrząstawa to klub znany kibicom praktycznie z całej Polski. Od wielu sezonów drużyna zbiera baty, a jednak nie poddaje się i staje do rywalizacji w klasie B. Obecnie zajmuje 9 (ostatnie) miejsce w tabeli Grupy 3 sieradzkiej B-klasy z dorobkiem 0 pkt, 11 bramek strzelonych oraz 46 straconych.

Klub powstał w 1980 roku a jego założycielem oraz prezesem który pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego jest Pan Bohdan Kwaśniak, gdyby nie on myślę że już dawno klub by nie istniał, czasami nawet gdy sytuacja tego wymaga pełni rolę zawodnika. Miałem tą przyjemność poznać Pana Bohdana osobiście, powiem nawet że w ostatnich 2 meczach sparingowych miałem nawet okazje zagrać w tej drużynie(wyniki nie były tragiczne bo w pierwszym meczu porażka 1:4 ale za to już w 2 meczu było 2:2).

Pan Bohdan to człowiek w 200% oddany piłce oraz tej drużynie, od wielu lat robi wszystko żeby jego drużyna przystąpiła do kolejnego sezonu, kolejnego meczu a wcale nie jest to takie łatwe. Drużyna boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi, pieniądze które otrzymuje od Urzędu Gminy ledwie wystarczają na podstawowe potrzeby, a co z resztą? Tylko dzięki dobremu sercu jednej z firm, klub posiada stroje w których może występować w rozgrywkach. Lista życzeń a zarazem marzeń Pana Bohdana jest bardzo długa lecz nie uda się nic zrobić nie mając pieniędzy. Po tych 2 spotkaniach z Panem Prezesem i rozmowach z nim postanowiłem, że postaram się pomóc zrealizować mu choć jakąś część jego marzeń i tu właśnie jest wielka prośba do was, wiadomo w kibicach siła. Jeśli ktoś chciałby, ma takie możliwości to prosił bym o wpłaty, jakiekolwiek wpłaty. Kwota którą ustawiłem to 10 tysięcy złotych, jest to dużo, wiem o tym i zdaje sobie sprawę że będzie ciężko to uzbierać ale wierzę w was, w kibicowską rodzinę. Pieniądze które uda się uzbierać przeznaczę w całości na potrzeby klubu, a są one ogromne:

– siatki za bramkami tzw łapacze piłek(niestety za bramkami są bagna),

– ławki rezerwowych,

– podstawowy sprzęt sportowy (piłki, korki, stroje sportowe, dresy),

– ławki dla kibiców.

Jeśli uda zebrać się coś więcej to myślę że już Pan Bohdan będzie wiedział co z nimi zrobić, na pewno żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Zapraszam do obserwowania fanpage’u LZS Chrząstawa na facebooku, tam na bieżąco będą wszystkie informacje związane z rozdysponowaniem funduszy.

Zebrano już planowane 10.000 zł, ale zbiórka trwa nadal. Wszyscy chętni mogą dokonać dowolnej wpłaty wchodząc na stronę https://pomagam.pl/lzschrzastawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *