Przedstawili program #NowaPiątka

W czwartek 21 marca, mieszkańcy powiatu łaskiego mieli okazję zapoznać się z programem Prawa i Sprawiedliwości #NowaPiątka. W tym celu do Łasku przybyli urzędnicy z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego  i spotkali się z mieszkańcami Łasku, Buczku oraz Sędziejowic.

Działania urzędników wspierali: Doradca Wojewody Stanisław Muszyński, Poseł RP Piotr Polak oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Krzysztof Ciebiada.

Urzędnicy pojawili się na Pl. 11 Listopada, a następnie odwiedzili łaskie targowisko, przy ulicy Batorego. Głównym tematem rozmów z mieszkańcami było przybliżenie programu #NowaPiątka, która rozszerza program 500+, już na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Pierwsze wypłaty z programu będą wypłacane już od 1 lipca br. Drugim punktem programu są „trzynastki” dla emerytów, w kwocie 935 zł netto (1100 brutto), które trafią do nich już w maju tego roku.

W programie są również ważne i korzystne rozwiązania dla osób młodych do 26 roku życia, rząd przygotował dla nich zerową stawkę PIT. Kolejnym punktem jest obniżenie podatku PIT z 18% do 17% oraz zwiększenie kosztów uzyskania przychodów, o co najmniej 100%. Ostatnim punktem na liście #NowaPiątka jest przywrócenie lokalnych połączeń komunikacyjnych, zlikwidowanych przez gminy.

Tego typu akcje informacyjno – konsultacyjne, jak zapewnili przybyli goście potrwają do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *