Przedstawili program #NowaPiątka

W czwartek 21 marca, mieszkańcy powiatu łaskiego mieli okazję zapoznać się z programem Prawa i Sprawiedliwości #NowaPiątka. W tym celu do Łasku przybyli urzędnicy z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego  i spotkali się z mieszkańcami Łasku, Buczku oraz Sędziejowic.

Działania urzędników wspierali: Doradca Wojewody Stanisław Muszyński, Poseł RP Piotr Polak oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Krzysztof Ciebiada.

Urzędnicy pojawili się na Pl. 11 Listopada, a następnie odwiedzili łaskie targowisko, przy ulicy Batorego. Głównym tematem rozmów z mieszkańcami było przybliżenie programu #NowaPiątka, która rozszerza program 500+, już na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Pierwsze wypłaty z programu będą wypłacane już od 1 lipca br. Drugim punktem programu są „trzynastki” dla emerytów, w kwocie 935 zł netto (1100 brutto), które trafią do nich już w maju tego roku.

W programie są również ważne i korzystne rozwiązania dla osób młodych do 26 roku życia, rząd przygotował dla nich zerową stawkę PIT. Kolejnym punktem jest obniżenie podatku PIT z 18% do 17% oraz zwiększenie kosztów uzyskania przychodów, o co najmniej 100%. Ostatnim punktem na liście #NowaPiątka jest przywrócenie lokalnych połączeń komunikacyjnych, zlikwidowanych przez gminy.

Tego typu akcje informacyjno – konsultacyjne, jak zapewnili przybyli goście potrwają do końca kwietnia.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *