Córka Burmistrza ma pracę.

Przed dwoma tygodniami w gazecie „Mój Łask” ukazał się artykuł z plotką o posadzie dla córki Burmistrza Łasku. Wtedy informacji nie można było potwierdzić gdyż Pan Gabriel Szkudlarek, był dla Pani Redaktor nieuchwytny.

Wczoraj, portal „Mój Łask” potwierdził plotkę, że faktycznie córka Burmistrza znalazła zatrudnienie w żłobku gminnym. Zatrudniona została przez kierownika Żłobka Gminnego w Łasku panią Iwonę Czyżyk.

Burmistrz potwierdza, że pracownicy samorządowi są zatrudniani na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku, o pracownikach samorządowych.

Pozostają tylko pytania: ilu kandydatów było chętnych do piastowania tego stanowiska? Czy ukazało się ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika sekretariatu? A może sprawa niepotrzebnie jest roztrząsana i faktycznie córka Burmistrza, była najlepszą kandydatką na to stanowisko, jak w innych przypadkach gdy zatrudnienie znalazło się dla krewnych lub bliskich krewnych, naszego włodarza.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

2 myśli na temat “Córka Burmistrza ma pracę.

 • 8 marca 2019 o 11:59
  Permalink

  Sprawa się broni przepisami, ale…..
  Bezpośrednim przełożonym jest kierownik żłobka i on ustala zakres obowiązków.
  Ale płatnikiem jest gmina, której szefuje burmistrz.
  I tu pojawia się to coś. Info o naborze na stronie samorządowej, niewielu pewnie tam zagląda. Kompetencje? Doświadczenie w pracy administracyjnej? Dobrze by było dopytać kierownik żłobka dlaczego dokonała takiego wyboru.
  Tak czy siak sprawa nieładnie pachnie. W mieście, z którego młodzi ludzie muszą wyjeżdżać po kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu pracy, pojawia się oferta – i otrzymuje ją córka burmistrza.

  Odpowiedz
 • 8 marca 2019 o 15:24
  Permalink

  Dziwne że takie sprawy martwią Was uczciwych obywateli. Młodzi ludzie wyjeżdżają za lepiej płatną pracą, tej pewnie by nie wzięli pod uwagę taka jest prawda. Córka naszego włodarza jak to pięknie piszecie ma chyba bo nie jestem pewien prawnicze wykształcenie, kompetencje i doświadczenie nie wiem jakie ma ale tak naprawdę gdzie młodzi ludzie mają je zdobyć jeżeli taka nagonka jest z każdej strony. Z kolejnej strony na to patrząc to wg. tego artykułu rodzina włodarza nie może pracować na żadnym stanowisku bo jest rodziną? Dziwne jest dla mnie takie zachowanie nas obywateli. Jeżeli artykuł miałby być uczciwy to nie powinno być pytań typu ilu chętnych itp. Sprawdźcie wszystko dokładnie łącznie z zarobkami i wtedy piszcie bo inaczej wygląda mi to na nagonkę, pytanie tylko dlaczego tak się dzieje?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *