„Ułaskawienie” na uroczystym otwarciu kina

Po 20 latach do Łasku wróciło kino. Oficjalne otwarcie odbyło się 2 marca 2019 roku w Łaskim Domu Kultury, gdzie w hali widowiskowej już od dwóch tygodni mieszkańcy powiatu łaskiego i nie tylko mogą oglądać premierowe pokazy filmowe. Otwarcie przypadło dzień po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzone 1 marca.

Z tej okazji do Łaskiego Domu Kultury na zaproszenie Stowarzyszenia Polska Myśl Patriotyczna Łask, przybyli znakomici goście, reżyser filmu „Ułaskawienie” Jan Jakub Kolski oraz odtwórcy głównych ról, Grażyna Błęcka – Kolska i Michał Kaleta.

Przed projekcją filmu, na scenę zaproszono przybyłych gości: Jana Jakuba Kolskiego, Grażynę Błęcką _ Kolską, Michała Kaletę oraz Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka i Przewodniczącego Rady Miasta Roberta Bartosika, którzy dokonali oficjalnego otwarcia – przecięcia wstęgi.

W sali widowiskowej nowego łaskiego kina pojawili się również Starosta Łaski Piotr Wołosz, radni gminni i powiatowi, oraz pracownicy Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego.

Inicjatorami oraz pomysłodawcami pokazu filmu „Ułaskawienie” było Stowarzyszenie Polska Myśl Patriotyczna Łask z Prezesem Robertem Szczepaniakiem na czele. To oni zainicjowali spotkanie ze znakomitą łaską aktorką Grażyną Błęcką – Kolską oraz reżyserem Janem Jakubem Kolskim, którzy z wielką chęcią zgodzili się na przybycie do Łaskiego Domu Kultury i wzięcie udziału w uroczystym otwarciu kina i projekcji filmu.

Film obok, którego żaden widz nie przejdzie obojętnie. Opowiada on o wielkiej sile, odwadze i determinacji rodziców, walczących o odzyskanie godności oraz równowagi po utracie syna, żołnierza AK Wacława Szewczyka ps. Odrowąż.

Po seansie, goście opowiadali o filmie i jego produkcji a następnie udali się wraz z liczną widownią na poczęstunek do Sali Fortepianowej gdzie rozdawali autografy i robili zdjęcia pamiątkowe. Aktorka Grażyna Błęcka –Kolska na tę okazję przygotowała również dla gości kolaż zdjęć, który wraz ze swoim autografem wręczała wszystkim zgromadzonym gościom. Aktorka w rozmowach z gośćmi wciąż podkreślała, że jest z Łasku, to tu w Łaskim Domu Kultury została zauważona i tak naprawdę zawsze z radością powraca do Łasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *